Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jiří Krampol přišel během koronaviru o většinu kšeftů, pomoci mu má manželka ze záhrobí

Jiří Krampol přišel během koronaviru o většinu kšeftů, pomoci mu má manželka ze záhrobí
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 15 fotografií
PENÍZE
Herec Jiří Krampol (82) se sotva stačil vzpamatovat ze ztráty milované manželky, Hany Krampolové (59) a už musí řešit přízemnější problémy, než je truchlení. Muž, který v dobách největší slávy pořadu Nikdo není dokonalý bral podle odhadů i víc jak dvě stě tisíc korun měsíčně, si nyní musí vystačit jen se základní penzí. Trochu pomoci by mu mohl vdovecký důchod.

Jiří Krampol žil jen z důchodu

„Za ty čtyři nebo pět měsíců koronaviru jsem žil v podstatě jen z důchodu. Jsem na něj nyní odkázaný. Nebýt jeho, nevím, co by se stalo. Práce nebyla veskrze žádná, když nebudu počítat pár rozhlasů a televizí,“ řekl eXtra.cz Jiří Krampol

Nemohl ani vystupovat na veřejnosti, což byla velká potíž, neboť herec často jezdil na zájezdní vystoupení.

Rouškovné bodne

„Teď už je to lepší. Ale snad bude té práce víc. Ani ne tak kvůli penězům, ale abych se častěji dostal z bytu. Půjdu si teď jinak pro jistotu vyřídit i vdovecký důchod. Vůbec jsem nevěděl, že na něco takového mám nárok. Co dají, to dají. Já jinak moc neutrácím, nemám za co rozhazovat. A vím, že jsou na tom lidé podstatně hůř. My máme aspoň tu penzi,“ dodal Krampol, který je rád i za prosincových pět tisíc mimořádného rouškovného od vlády.

A jak velký vdovecký důchod může inkasovat? Podle on-line kalkulaček nezbohatne. Pokud by sám měl penzi čtrnáct tisíc korun a jeho zesnulá žena, invalidní důchodkyně, deset tisíc, přišel by si zhruba na šestnáct set korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy