Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Jiří Krampol po smrti Haničky: Nemocnice mě nezlomila, snažím se jít dál

Jiří Krampol promluvil o pobytu v nemocnici i o zesnulé manželce Haničce
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Exkluzivní rozhovor

Ještě před pár dny ležel v nemocnici s průduškami, teď už je zase v plné síle. Herec Jiří Krampol (83) po propuštění ze špitálu vyrazil na společenskou akci. Pro eXtra.cz promluvil nejen o svém zdravotním stavu, ale přiznal i to, jak moc mu stále chybí jeho zesnulá manželka Hanička (†59).

Jiří Krampol o nemocných průduškách

Vypadáte úžasně, a to i přesto, že jste se nedávno vrátil z nemocnice...

Jste hodná, děkuji. V nemocnici jsem byl, protože mám od dětství nemocné průdušky. Lékaři zkoumali, co to je... je to spojené s chudokrevností a řetězcem dalších věcí, které spolu souvisejí. Teď je mi dobře, jen se mi ještě trochu ozývá kašel.

To jsou takzvané katary dýchacích cest, že?

Ano. Mám to odmalička, je to rodové. Měla to maminka, všechny tety, bratranci. Z matčiny strany vlastně všichni.

Vyhrotily se někdy vaše problémy s průduškami?

Před dvěma lety jsem na tom byl opravdu špatně, to jsem měl chronický katar průdušek.

Jiří Krampol o zesnulé manželce Haničce

Minulý rok jste přišel o manželku. V červenci jste v jednom z rozhovorů pronesl, že stesk po ženě neodešel, jen se zesiluje...

Pomůže jedině čas. Když jste s někým dvaatřicet let, tak vám pochopitelně ten člověk chybí, ať děláte, co chcete.

Co byste poradil lidem, kteří přišli o drahou polovičku a nevědí, kudy kam?

Jediné, co mohu poradit, je nesedět doma a nepoddávat se tomu. Třeba pro mě je nejlepší práce nebo jakákoli činnost. Práce mám teď naštěstí hodně, se Zuzanou Bubílkovou dělám dva pořady a teď bude mít premiéru film Stáří není pro sraby. Do toho nějaké drobnosti v televizi, Humoriáda v rozhlase. Pořád se snažím něco dělat... takže to tak nějak jde.

Jak na nás působil Jiří Krampol

Jiřího Krampola jsme zastihli na představení pánské kosmetiky v pražském salonu Hair Point. Charismatický herec jen zářil, nebál se dělat legraci a ochotně pózoval fotografům. Přestože se teprve nedávno vrátil z nemocnice, vypadal skvěle. Během rozhovoru byl moc milý, přestože vážnost v jeho hlase nechyběla...

Více o tématu

Jiří Krampol o volném čase

Co vám teď kromě práce dělá radost a jak odpočíváte?

Po práci relaxuji tak, že jezdím za kamarády. Rád jezdím do přírody, kde si pouštíme písničky. Těm se teď i věnuji a to mě strašně moc baví.

Jsme na akci, kde se představuje pánská kosmetika. Jak se o sebe ve svém věku staráte?

Někdo si myslí, že muž, který se o sobe stará, je narcis. Ale člověk, který pracuje před kamerou, se o sebe starat potřebuje. Jeden čas jsem dělal seriál a protože se to přesvěcovalo, líčili nás skoro na bílo, abychom na kameře vypadali vůbec nějak normálně. Herec se bez kosmetiky prostě neobejde. Mému kamarádovi vážně onemocněla pleť a rok se nemohl ani pořádně umýt. Péče o pleť je nutná a i já si nechávám jednou za čas vyčistit póry, zvlášť pokud jsem po natáčení. Rád si dopřeji i kvalitní krém.

Související články

Další články