Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Smutná slova Jiřího Krampola. Stěhování do LDN se nebrání, čeká na rozhodnutí

Jiří Krampol v nemocnici na archivním snímku z roku 2012.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 7 fotografií
ROZHODNUTÍ

Nestor české zábavy Jiří Krampol (85) je v nemocnici od Vánoc, kdy ho tam převezl jeho manažer Miloš Schmiedberger, který měl strach, že by Jiří bez dozoru mohl i doma upadnout. Přestala mu sloužit noha. Herec nyní pro eXtra.cz bez okolků říká, že je připraven i na rozhodnutí lékařů, že už nebude moci žít doma, ale bude někde potřebovat nepřetržitou péči.

Jiří Krampol: Smíření s osudem

O tom, že bavič, moderátor a herec Jiří Krampol počítá i s variantou nepřetržité péče o svou osobu, kdy by musel opustit své dosavadní bydlení a nechat se ubytovat v nějakém specializovaném domově seniorů, nebo v léčebně dlouhodobě nemocných, jsme v eXtra.cz již informovali.

Přece jen v posledních letech tráví pomalu víc času ve špitálech než doma. Nyní to redakci potvrdil sám Krampol.

Nevím, co mi řeknou. Ale co řeknou, to řeknou. Je mi 85 let, za chvíli 86. Takže je klidně možné, že mi něco takového o nepřetržité péči poví. Musím počítat se vším. Každý druhý o polovinu mladší má zdravotní problémy. Já do sedmdesáti let vůbec netušil, že existuje nějaká lékárna. Ale holt věk se musí respektovat,“ krčí v klidu rameny s tím, že poslechne doporučení lékařů.


Snaží se vrátit do normálního života

Momentálně má ale hlavu plnou především rehabilitace.

Přemisťují mě do centra, kde budu intenzivně cvičit. A k tomu se zabavím rozhlasem. Budu tu točit asi tři audioknihy, mám tu přístroj s mikrofonem,“ dodal energicky Jiří Krampol, který prý pořádně zabojuje, aby mu to ještě znovu dobře chodilo. Už dříve nám prozradil, co se mu vlastně stalo a co mu nyní hrozí.

Doporučené video: Jiří Krampol o svém zdraví


„Stále jsem v nemocnici, na rehabilitacích. Jedna noha mě neposlouchá, a když chodím venku s trekingovými holemi, mohl bych upadnout a zabít se. Hlavně kdyby se mi to stalo na křižovatce, pak může být hned po mně. Ale fláknout sebou můžu kdekoli. Můj dlouholetý anděl strážný, profesor Špaček, mi proto řekl, že mě nepropustí, dokud mi ty nohy nedají dohromady,“ vysvětlil.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy