Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Jiří Krampol o pití zesnulé ženy: Skákala z okna, v puse 2 cigára a za noc utratila čtvrt milionu

Dagmar Patrasová, Jiří Krampol a Hana Krampolová na snímku z roku 2012.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 8 fotografií
TRÁPENÍ

Jiří Krampol (83) sice s dojetím a láskou vzpomíná na svou manželku Hanu Krampolovou (†59), která zemřela předloni, v posledních letech jejího života s ní ale měl prý peklo na zemi. „Na konci to bylo v podstatě už jen mučení. Ničila mě,“ přiznal eXtra.cz.

Hana Krampolová: Alkoholická demence

O zesnulé Haně Krampolové jsme si s nestorem televizní zábavy hercem Jiřím Krampolem povídali v souvislosti se situací zpěvačky a herečky Dády Patrasové. Herci, baviči a moderátorovi totiž jeho kamarádka, kterou zná 50 let, svými skandály zesnulou manželku nápadně připomíná.

„Moje Hanička měla už alkoholickou demenci. A nemyslím si, že Dáda to má jinak. Potřebuje pomoc,“ sdělil eXtra.cz s tím, že jediná možnost je léčení.

Jak to vlastně u něj doma před smrtí Hanky vypadalo?

„Představte si, že děláte dva díly zábavného pořadu, pak přijdete domů, kde si chcete odpočinout a načerpat síly, a Hanka je za oknem s tím, že skáče dolů. Potom kvůli tomu celou noc nemůžete usnout. Když už zaklimbáte, pětkrát za noc vás vzbudí, že chce prášek. Druhý den děláte další dva díly zábavného pořadu a je vám nanic,“ vybavuje si příšerné vzpomínky.

„Nebo přijdete domů utahaný z práce, k jídlu doma samozřejmě nic není, bordel, nechutnými detaily vás nebudu zatěžovat. Na Štědrý den vám v půl šesté večer řekne, že si jde lehnout. To prostě nebyl život,“ vysvětlil Krampol eXtra.cz, proč se rozhodl rázně zasáhnout.

Podívejte se na stav Dagmar Patrasové krátce po nehodě (zdroj eXtra.cz/Aktu.cz):

Zbavení svéprávnosti

„Šel jsem za profesorem Špačkem, který nás dlouhodobě léčil. Říkal mi: ‚My ji vám tu vždy dáme dohromady, ale za čtrnáct dní tu bude ve zuboženém stavu znovu. Musíte se nad tím zamyslet,‘“ radil lékař herci.

„Tak jsem doktora požádal, abychom ji zkusili zbavit svéprávnosti. Je to naštěstí přísně hlídané a nemůže se tam podvádět. Komise vybere nějakého úplně neznámého lékaře, ten si promluví s pacientkou, vyšetří ji, pak i s tím, kdo o zbavení svéprávnosti žádá, a rozhodne na základě toho a předchozích lékařských zpráv,“ popisuje herec.

„U Hanky vyhodnocení dopadlo tak, že ji prohlásili za nesvéprávnou. Pokud ten papír nezískáte, neexistuje v tomto státě síla, která by ji dostala na léčení bez její vlastní vůle,“ tvrdí český hlas Belmonda.

Čtvrt milionu za noc

Jiří Krampol pak přidává další nešťastnou historku ze soužití s nebožkou. Málem ho přivedla na buben.

Jeden známý ji tahal do kasina. Já byl pryč a Hanka měla přístup k účtu. Vybrala čtvrt milionu a za noc to prohrála. Kdybych to okamžitě nezatrhl, dnes bych už mohl být úplně bez halíře a neměl bych na činži,“ svěřuje se eXtra.cz.

„Nebo doma kouřila jednu cigaretu za druhou. Kvůli tomu jsem jí opravdu nadával, protože mám zničené průdušky a nemůžu žít v zakouřeném prostředí. Tak se zařídila tak, že chodila kouřit na záchod, kde si dala hned dvě cigarety najednou, aby ukojila svou závislost. To mi ruply nervy a rozšlapal jsem jí to. A Hanka na mě zavolala policii,“ kroutí dnes hlavou.

Poslechněte si, jak ztěžka Dagmar Patrasová po nehodě mluvila (zdroj: střih a audio: eXtra.cz/foto a video: Aktu.cz):

Mučení

„Zažil jsem s ní opravdu strašné věci. Ale co jsem měl dělat? Nemohl jsem se jí zbavit, vykašlat se na ni, když byla v problémech. Radši jsem nesl ten kříž dál, i když stačilo málo a už dávno bylo po mně. Hanička mě po všech stránkách ničila. Bylo to v podstatě mučení,“ myslí si.

„Bylo to hrozný. Ta holka byla už v podstatě chudinka. Vůbec se na ni proto nezlobím. A vzpomínám jen na to, co bylo dobrý. Byly doby, kdy byla fantastická,“ vzpomíná láskyplně vdovec Jiří Krampol.

O problémech Dády, jež u něj vyvolaly záblesky z minulosti jeho ženy, hovořil jak s eXtra.cz, tak s dalšími médii. „Téma pití řešíme s Felixem už dlouho. Každý se občas napijeme, ale Dáda má problém. Když jsem jí řekl, aby se šla léčit, poslala mě do p*dele,“ přiznal Blesku Krampol.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy