Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Jiří Krampol na vozíčku? Herec promluvil o zdraví, přiznal velký strach z narkózy

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
SPOLEČNOST

Populární herec a bavič Jiří Krampol (83) byl na veřejnosti viděn na invalidním vozíčku a hned se rozjela vlna spekulací, jestli se jeho zdravotní stav náhodou rapidně nezhoršil. Pro eXtra.cz prozradil, jak na tom skutečně je.

Jiří Krampol: Pravda o vozíku

Herec Jiří Krampol má už opravdu požehnaný věk, jenže díky cvičení, kterému se pravidelně věnuje, na 83 let rozhodně nevypadá. Proto byla překvapující zpráva, že se prý už nemůže pohybovat po svých.

„Fakt nestačím kroutit hlavou. Prý že jsem skončil na vozíku. Dělají ze mě definitivního invalidu. A taky píšou, že jsem po operaci a že se mi to po ní dobře hojí. Nevím, kde k tomu přišli, protože žádnou operaci za sebou nemám,“ začíná pro eXtra.cz své vyprávění umělec.

27 let problémů

„Byl jsem v Motole na kontrole s pravou nohou. Ale od výtahu k oddělení je to strašná dálka, tak abych se tam nemusel belhat, vezl mě tam zřízenec. Přímo na oddělení si mě pak převzala kolegyně Zuzana Bubílková. A nějaký hlupák nás vyfotil a poslal to do novin,“ kroutí hlavou herec, bavič a moderátor.

„Vážně nevím, jak se mi koleno může hojit, když ho mám zničené už 27 let. Tehdy jsem si zpřetrhal vazy. Postupně se to holt s věkem a artrózou horší. Už nemůžu hrát tenis, který mi tedy velmi chybí, ale chodím. Jen ze schodů to jde podstatně hůř. A když někde vím, že mě čeká dlouhý přesun, třeba na letišti, tak se nechám odvézt,“ popisuje svůj skutečný zdravotní stav.

Operace se bojí jako čert kříže

Odmítá se ale svěřit do rukou chirurgů. „Koleno by mi spravili hned, ale já na žádnou operaci rozhodně nechci. V mém věku už je to obrovské riziko (viz případ Josefa Laufera – pozn. red.). Nemusel bych to přežít. Mám jednoho známého doktora, který je taky starší a sám má koleno v háji, a ten říká: ‚I kdybych se měl jen plazit, tak na operaci nepůjdu.‘ Naprosto ho chápu,“ přidává Krampol.

Bolesti

A dál pro eXtra.cz popisuje, jaké trápení s kolenem má.

„Zatím mě to bolí jen ve chvílích, když jedu dlouhou cestu nebo celý den někde chodím, jinak se s tím dá žít. A čas od času mi dělají obstřiky, což můj stav na chvíli zlepší,“ vysvětluje Jiří Krampol a popisuje, jak mu fámy pracovně škodí.

„Já bych to asi hodil i za hlavu, ale takhle si to přečte nějaký pořadatel a neobjedná si nás, protože se lekne, abych mu neumřel na pódiu,“ dodal naštvaný herec.

Související články

Další články