Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Jiří Krampol exkluzivně ze špitálu: Počítal jsem s koncem. Kolaps plic, průdušek i srdce

Jiří Krampol
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
VYJÁDŘENÍ

Herecký nestor Jiří Krampol (83) už třetí týden leží v nemocnici, kam se dostal s těžkým zápalem plic. Ale nejen s ním. „Doktoři dokázali zázraky. Upřímně jsem myslel, že je po mně,“ svěřil se eXtra.cz umělec.

Za tři minuty dvanáct...

Ještě předminulý týden sotva mluvil a snažil se dát dohromady. Aby také ne. Veřejnost se až nyní podrobně dozvídá, jak vážné to s hercem Jiřím Krampolem bylo.

„To nebylo za pět minut dvanáct, to bylo za tři minuty dvanáct. Myslel jsem, že je po mně. Dýchal jsem jen na dvacet procent kapacity, oboje plíce zápal plic, do toho nemocné průdušky a k tomu ještě srdeční kolaps,“ popisuje eXtra.cz Krampol.

Nemohl se nadechnout

Herec, bavič a moderátor si zdraví ohrozil vystupováním v mrazech.

„Poslední, co mi ten zdravotní stav dorazilo, bylo představení v nevytopeném prostoru u kamaráda od zpěváka Karla Bláhy. Ale nebyla to příčina mých problémů. Ještě předtím jsem vystupoval se Semaforem a ještě na jednom kšeftu. Všude jsou úsporná opatření, takže vůbec nikde netopí. A jak mám celý život problém s průduškami, tak jsem měl kvůli tomu podle doktorů zápal plic už strašně dlouho.“

„Proto jsem se nemohl nadechnout. A já to bohužel dál přiživoval další a další zimou. Poslední tři představení jsem už neměl dělat, už jsem měl ležet v nemocnici. Naštěstí zdravotní bratr, soused, který ke mně chodí a už léta mi pomáhá, je to můj poklad, tak když mě viděl, zavolal záchranku,“ kaje se český hlas Belmonda.

Zlepšení zdraví

S jeho zdravím to nyní vypadá mnohem lépe než před 14 dny, kdy byl blíž fatálním problémům než pohodě.

Tady jsou mistři světa, dali mě docela dohromady. Ještě samozřejmě nejsem komplet, ale je to daleko lepší. Naštěstí ani po tom všem nemám poškozené srdce, vše se pomalu vrací do normálu. Zdravé srdce nemám, to jsem neměl už předtím, ale nikdo nevěřil, že se mi až takhle zregeneruje,“ děkuje lékařům Jiří Krampol.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy