Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Jiří Krampol dobojoval, už se o sebe nepostará: Svěřil se, proč se rozhodl poslechnout okolí

Jiří Krampol si se zdravím poslední roky užívá nepěkné chvilky.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 6 fotografií
ZPOVĚĎ

Herec Jiří Krampol (85) dal pýchu stranou a uvědomil si svůj věk. Kývl proto na naléhání okolí a lékařů a už nebude žít sám ve svém bytě, přestěhuje se do domu s pečovatelskou službou, kde o něj bude nonstop postaráno. Pro eXtra.cz povyprávěl o tom, proč k tomu nakonec po přesvědčování svolil.

Už na podzim na umělce Jiřího Krampola jeho manažer naléhal, že by potřeboval permanentní péči, a jak se ukazuje, měl pravdu. I my v redakci jsme to bohužel předvídali správně.

„Musím počítat se vším. Každý druhý o polovinu mladší má zdravotní problémy. Já do sedmdesáti let vůbec netušil, že existuje nějaká lékárna. Ale holt věk se musí respektovat,“ tvrdil nám smířeně v lednu 2024.


Jiří Krampol: Už se o sebe nepostarám

Jenže v soukromí dál prý péči zarputile odmítal. Události posledních týdnů a mnoho opakovaných hospitalizací ho nakonec přece jen zviklaly.

„Můj dlouholetý ošetřující lékař, profesor Špaček, mi to vysvětlil. Mně teď nic není, ale on mi správně řekl, že kdyby mě teď pustil, za dva dny jsem ve špitále zpátky. Naposledy, když jsem mohl domů, hned ten den jsem dostal horečku a málem jsem omdlel. Říkal mi, že nemá smysl, abych neustále takhle pendloval mezi nemocnicí a domovem, že musím mít čtyřiadvacetihodinovou supervizi,“ vysvětlil moderátor, bavič a herec eXtra.cz.

Chápe, že už se o sebe nepostará. Doma mu doteď věrně pomáhal soused Honza, své profesi a pomoci lidem oddaný zdravotní bratr, ale to už nestačí.

„Tak to zkrátka je. Na psychiku to není dobré, ale musím si uvědomit, že mi je 86 let. Je to blbé, ale zdraví je přednější,“ rezignoval.

Přátelé do něj hučeli už dlouhé měsíce, že by měl do podobného zařízení zamířit, ale to si ťukal na čelo, že bude dál pracovat. Jenže to je už bez šance.

Doporučené video: Jiří Krampol se dlouho bránil tomu, že by měl vážnější zdravotní problémy:


Závist

„Neuvěřitelné je, že lidé se už diví, jak je možné, že se do pečovatelského domu stěhuji už tak rychle. Přitom paní ředitelka za mnou teprve přijde a budeme to řešit. Kamarád říkal, že mi budou závidět i hezčí rakev,“ kroutí hlavou. „Ale jsem rád, že to není eldéenka, že tam prostě na Praze 1 budu v pečovatelském domě,“ dodal.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy