Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Jiří Krampol: Dáda už má alkoholickou demenci. Jestli ji nezbaví svéprávnosti, umře, nebo někoho zabije

Jiří Krampol, Dagmar Patrasová a Hana Krampolová na snímku z dubna 2019.
Zdroj: herminapress
+ Dalších 8 fotografií
VYJÁDŘENÍ

Jedním z nejbližších přátel Felixe Slováčka (79) a Dagmar Patrasové (66) je dlouhodobě Jiří Krampol (83). Ten zná dvojici minimálně půl století a moc dobře ví, jaké problémy řeší. Redakci eXtra.cz řekl, že příteli poradil, aby svou ženu okamžitě zbavil svéprávnosti.

Jiří Krampol: Dagmar Patrasová umře, jestli ji nezavřou do blázince

„Byl jsem teď na narozeninách kamaráda Felixe Slováčka. Říkali mi tam, že opilá Dáda nabourala nějaké auto. Felixovi jsem říkal: ‚Pokud Dádu nedostaneš na léčení, jako jsem já dostal Haničku, ta holka buď umře, nebo to skončí tragédií.‘ Taky může někoho zabít. Může se zlít a do někoho najet. Takový člověk vůbec nevnímá,“ má herec Jiří Krampol zcela jasno o stavu kamarádky, herečky a zpěvačky Dagmar Patrasové.

„Felixovi jsem zdůrazňoval, že jediná možnost, která existuje, je nedobrovolně Dádu zavřít na půl roku do blázince, prakticky do ‚koncentráku‘. Je nutná tvrdá abstinence. Není to jisté řešení, je to pokus,“ řekl eXtra.cz.

Zbavit někoho svéprávnosti, to není vůbec jednoduché. Rozhoduje o tom speciální komise a hlídají, aby se to nezneužívalo. Náhodně vybraný úplně cizí lékař si promluví s pacientem, pak i s tím, kdo o zbavení svéprávnosti žádá, vyhodnotí to spolu s lékařskými zprávami a rozhodne. Bez toho papíru ale nikoho na léčení proti jeho vůli nemáte v tomhle státě šanci dostat,“ ví moc dobře z vlastní zkušenosti.

Podívejte se na stav Dagmar Patrasové krátce po nehodě (zdroj eXtra.cz/Aktu.cz):

Celý den pod vlivem?

„Dádu jsem naposledy viděl už před delší dobou, může to být tak tři čtvrtě roku. Byli jsme na večeři, tam byla docela normální. Vypadala i dobře. Sice už je permanentně oteklá, ale slušelo jí to. Ale ještě když žila moje žena Hanička, když jsme spolu byli naposledy u moře, tam jsem Dádu zažil v jejím živlu. Hned, jak vstala, namočila se v bazénu a dala si dvojku. Než bylo poledne, už měla v sobě litr a šla si lehnout. Probrala se, dala si pár deci a večer už ji vedli, protože nemohla ani dojít do pokoje,“ vzpomíná umělec.

Odmítá se ale postavit na stranu těch, kteří královnu dětských srdcí odsuzují.

Vyčítat Dádě, že pije, nemá smysl. Nemůže za to. To by bylo stejné jako vyčítat někomu, že má cukrovku. Je to nemoc,“ myslí si Krampol.

Na druhou stranu vylučuje, že by do současné situace Patrasovou dostaly nevěry jejího muže.

To jsou jen hloupé výmluvy. Dáda měla problémy už předtím. Člověk, který chce pít, si vždycky najde důvod. Jarda má narozeniny, narodila se vnučka, vyměnili výčepního, tak se ožereme…“ má jasno herec, bavič a moderátor.

Poslechněte si, jak ztěžka Dagmar Patrasová po nehodě mluvila (zdroj: střih a audio: eXtra.cz/foto a video: Aktu.cz):

„Znám ji od šestnácti let. Byla to krásná, příjemná, bezvadná holka. Je mi jí líto, jaké má potíže,“ konstatuje smutně.

Alkoholická demence

„Moje Hanička měla už alkoholickou demenci. A nemyslím si, že Dáda to má jinak. Potřebuje pomoc,“ dodal pro eXtra.cz sebejistě Jiří Krampol. Sama herečka opakovaně tvrdí, že se vlastně nic nestalo. Proč ale po nehodě odmítla podstoupit dechovou zkoušku (čtyři roky poté, co při jiné nehodě nadýchala 2,5 promile alkoholu), to nechtěla vysvětlit.

Sám Felix Slováček se snažil manželku zbavit svéprávnosti už před třemi lety.

„Hrozně rád bych to udělal. Dokonce už jsem se radil s jedním advokátem, jak to všechno udělat, ale není to jednoduché. Na druhou stranu, když neudělám nic, může celá situace skončit podobně, jako tomu bylo u Ivety Bartošové. V tu chvíli mě národ přestane mít za muzikanta a bude mě považovat za vraha. Budou říkat, že jsem ji zavraždil a o nic se nepostaral. Já ale v podstatě nedělám nic jiného, než že se starám,“ sdělil tehdy Rytmu života.

Zmíněný advokát, dnes již zesnulý, ale krátce na to eXtra.cz řekl, že se Slováčkem šlo jen o konzultace, neměli ani uzavřenou žádnou smlouvu a situace podle něj byla mnohem komplikovanější.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy