Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Jiří Korn dnes slaví 69 let: Podívejte se na nejlepší retro fotky z jeho života

Zpěvák Jiří Korn je dnešním oslavencem. Přejeme všechno nejlepší!
Zdroj: Facebook/Butik Soline
+ Dalších 5 fotografií
Herec, zpěvák, tanečník a podnikatel Jiří Korn dnes slaví 69. narozeniny. Od doby, kdy v pohádce Honza málem králem ztvárnil hlavní roli sice uplynulo hodně vody, nicméně Korn s věkem zraje. O tom se ostatně můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

Jiří Korn se narodil v Praze a již odmalička měl spoustu koníčků. Po absolvování střední školy se vrhl na hudební kariéru. Tu započal se skupinou Rebels a pokračoval v ní v sedmdesátých letech v rámci skupiny Olympic. V té době ale rozjel paralelně díky hitu Karla Svobody Yvetta sólovou dráhu a Olympic pak býval často na plakátech označován jen jako Kornova doprovodná kapela. To se nelíbilo Petru Jandovi, a tak zpěvák se skupinou ukončil spolupráci.

Sólovou kariéru zahájil elpíčkem „01“, které se těšilo velké popularitě i za hranicemi tehdejšího Československa. Společně s Hanou Buštíkovou, zpěvačkou z dua Kamélie, měl vlastní pořad s názvem Zpívání v dešti. Korn byl tak oblíbený, že v anketě Zlatý slavík ohrozil i samotného Karla Gotta.

Na konci 70. let okusil i hereckou kariéru, když společně s Naďou Konvalinkovou hrál v pohádce Honza málem králem. Poté následovala spolupráce s Helenou Vondráčkovou (70), s níž jej pojí dlouholeté přátelství. To nakonec vyústilo ve vznik mnoha známých písní a rovněž v moderování televizního pořadu To je šoubyznys. Své hity spojil i s úspěšným televizním cyklem Možná přijde i kouzelník.

V dalších letech již alba tolik nevydával, zato překvapoval svými extravagantními módními kreacemi, na které v té době nebyl nikdo moc zvyklý. Začal také vystupovat v muzikálech a činohře a stal se členem úspěšného vokálního kvarteta 4TET.

Jiří Korn se nedávno oženil. Jeho vyvolenou se stala Renata Cieslerová, s níž se seznámil na svém oblíbeném golfu. Ten se stal jejich společnou zálibou. Zpěvák se tak do chomoutu vrhl potřetí. Jeho první manželka Hana již zemřela a s druhou manželkou Kateřinou Kornovou má syna Filipa a dceru Kristinu.

Související články

Další články