Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jiří Kajínek se vysmál doživotně odsouzeným vězňům: Na co čekáte? Takhle jsem utekl z Mírova já

Už věděl, jak na to.
Zdroj: TV Prima, Veznice Mirov
+ Dalších 8 fotografií
Jiří Kajínek je bezesporu nejslavnější český vězeň. Když v roce 2000 utekl z vězení, stal se celebritou číslo jedna a sledoval ho každý. Nakonec byl dopaden a putoval zpátky za mříže. V dokumentu TV Prima přiznal, že kdyby nedostal od prezidenta amnestii, utekl by znovu a usadil se v Karibiku. Jak se vlastně z přísně střeženého vězení utíká?

Příběh Jiřího Kajínka byl dokonce zfilmován a jeho osud je opravdu jako z americké gansterky. Fenomenální útěk, bydlení u manželky spoluvězně a dramatické předvánoční dopadení, které sledovala celá země.

„Byl jsem rozhodnutý, že se radši nechám zastřelit, než abych tam zůstal,“ vypráví Kajínek v dokumentu. Jeho útěk byl do detailů naplánován. Aby ne, měl na něj pouhých 20 vteřin.

„Spletl jsem si lano z prostěradel a z provázků na výrobu žaluzií, které jsem měl od vězňů, kteří chodili do práce. Schovával jsem je do matrace a vždy poctivě zašil. Bachaři mi totiž dělali podrobné prohlídky cely a jednou za dva měsíce měnili veškerý nábytek, kromě matrace,“ říká s tím, že materiál střádal dohromady půl roku.

Dokonce si nechal do vězení propašovat pily, které připevnil na hřeben a přeřezal tak jimi mříž. Měl s sebou vzít i dalšího vězně, ten ale couvl. Kajínek ho považuje za zbabělce.

„Všude se dá utéct. Nechápu, na co tam doživotně odsouzení vězni čekají,“ vzkazuje Kajínek ostatním vězňům.

Související články

Další články