Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Jiří Kajínek při autonehodě v protisměru zranil dva lidi: Redakci eXtra přiznal obavy kvůli podmínce

Jiří Kajínek po autonehodě: Jindy výřečnému muži došla slova
Zdroj: Se souhlasem Jiřího Kajínka
+ Další 2 fotografie
kajínek

Hrozí omilostněnému vrahovi Jiřímu Kajínkovi návrat do vězení po automobilové nehodě, o níž informoval deník Blesk? Nedávno jsme s Jiřím Kajínkem o jeho zvláštní milosti v neupřesněné podmínce hovořili. Z podmíněného trestu mu zbýval ještě rok a přál si jediné: neudělat žádnou hloupost a navždy zůstat na svobodě.

„Milost nemá být s podmínkou. On (bývalý prezident Miloš Zeman, pozn. redakce) mi dal podmínku na sedm let. I předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský řekl, že ta podmínka měla být na pět let na úmyslný trestný čin,“ postěžoval si eXtra.cz počátkem letošního roku Jiří Kajínek.

„Zeman mi dal na sedm let a neupřesnil to, což znamená, že se do vězení mohu vrátit i za neúmyslný trestný čin. Stačí jedna blbá nehoda a mohu se vrátit do vězení na doživotí. Je to velmi přísné a hlavně nebezpečné. Je to věčný Damoklův meč, který mám nad sebou,“ hodnotil tehdy Jiří Kajínek sedmiletou, blíže nespecifikovanou podmínku.

Vězení by mu totiž skutečně hrozilo i za neúmyslný trestný čin. „Tak budu doufat, že se další rok a čtvrt nic nestane,” svěřoval se Kajínek. Jeho jediným přáním bylo dožít po boku své životní partnerky Magdy, již oslovuje zásadně „paní doktorko“.

Po přání realita

Realita je však zjevně odlišná: dva zraněné, převezené do nemocnice, zanechala za sebou automobilová nehoda, kterou měl Kajínek v sobotu 3. června zavinit, jak informoval Blesk. Hodinu po poledni na Vysočině nezvládl řízení svého Mercedesu Benz a směrem od obce Ořechov na Velkou Bíteš v zatáčce sjel do protisměru, kde se střetl s vozem Škoda Roomster s přívěsem, informuje Policie ČR. Dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Sílu nárazu dokládá přívěs, odmrštěný mimo komunikaci. Celková škoda byla odhadnuta na 300 tisíc korun, nicméně Kajínka nyní jistě nejvíc zajímá zdravotní stav dvou pasažérů vozu, do kterého narazil.

Kajínka jsme kontaktovali s otázkou, zda mu hrozí nějaké popotahování kvůli podmínce, ve které se nachází. Jindy výřečný Kajínek nám stručně odpověděl: „Snad ne.“ Jak je patrné i z nejisté odpovědi, klidné spaní mít asi nebude, protože pokud jeho poslední incident by vyhodnotila policie jako trestný čin, zřejmě by se musel navrátit do výkonu svého původně doživotního trestu.

Není to navíc poprvé, co Kajínek boural. Již roku 2017, necelých 5 měsíců po propuštění, se na Plzeňsku bývalý trestanec zúčastnil nehody. Tehdy se naštěstí nikomu nic nestalo.

Legenda na útěku

Kajínek, omilostněný dvojnásobný vrah, se stal již za svého života zločineckou legendou. Odsouzen byl za svou účast při nájemné vraždě na Plzeňsku, do níž bylo zapleteno tamní podsvětí i policisté, Kajínek však stále tvrdil, že je nevinný. Největší pozornost na sebe strhl útěkem z nejpřísněji střežené české věznice Mírov. V médiích se často skloňovala jeho možná nevina, Kajínek sám sebe označoval za oběť komplotu a usiloval o obnovení procesu. Toho se nedočkal, ovšem roku 2017 mu tehdejší prezident republiky Miloš Zeman udělil milost a od té doby je Kajínek na svobodě a občas se objevuje i na společenských akcích. Na motivy jeho příběhu natočil režisér Petr Jákl celovečerní film Kajínek (2010).

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy