Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Jiří Kajínek pět let na svobodě: Kdybych nešel do vězení, byl bych legální miliardář, říká. Z čeho dnes žije?

+ Dalších 7 fotografií

Po pěti letech na svobodě je Jiří Kajínek stále bez práce. A v rozhovoru ve studiu Extra Hosta přiznal, že si žádnou ani nehledá. Z čeho ale žije nejslavnější, dnes již bývalý vězeň Česka, který za mřížemi strávil téměř čtvrt století za dvojnásobnou nájemnou vraždu a na svobodu se dostal až díky prezidentské milosti? Snad poprvé od svého propuštění promluvil o tom, z čeho hradí svůj nákladný život.

Po svém propuštění z vězení, kde strávil přes 23 let za dvojnásobnou nájemnou vraždu, si Jiří Kajínek pořídil nejnovější model Mercedes-Benz typu E. Před dvěma lety se v rozhovoru pro Expres.cz pochlubil, že se již vozí ve voze stejné značky modelu S, za který dal téměř čtyři miliony korun. Nikdy ale neodhalil, z čeho svůj nákladný životní styl hradí. Až nyní.

“Neživím se ničím. Já se ničím neživím. Jsem OSVČ. Platím daně jako každý jiný. Nejsem v pracovním poměru, nemám žádnou firmu. Nikomu nefakturuju. Oficiálně jsem umělec. Měl jsem uměleckou smlouvu. V této době nedělám nic,” přiznal nám Kajínek v rozhovoru, který vznikl při příležitosti pátého výročí jeho propuštění z vězení.

Kajínkova záhadná renta

Nakonec ale odhalil, z čeho svůj nákladný životní styl hradí. “Žiju z renty. Jsem rentiér,” překvapil Kajínek, který si roky stěžuje, že mu ve vězení nebylo umožněno, aby pracoval. I proto jsme se zeptali, o jaké rentě mluví. “Tu mám čtyřicet let. Tu jsem vydělal kdysi dávno, z toho teď žiju. Vemte si, že jsem byl 23 let ve vězení. Tam jsem vydělal nějaké peníze. Dostal jsem pár korun za film a knížky. To jsou ale minimální peníze na to, co jsem za ty roky vydal. Žiju z toho, co jsem vydělal za doby totality,” říká Kajínek, který nakonec musel přiznat, co tím myslí.

“Myslím, jak jsem se nezákonně živil. Pracoval jsem tak dobře, tak jsem byl šikovný, že z toho de facto žiju dodnes,” překvapil Kajínek, který byl za vloupačky poprvé odsouzený v roce 1982, tehdy už byl ale již osm let aktivním bytařem. Do křížku se zákonem se dostal podruhé o tři roky později, kdy byl odsouzený za bytové krádeže, nedovolené ozbrojování a útok na veřejného činitele, protože při zatýkání zranil pěstmi dva policisty a třetího shodil ze schodů. Jeho kriminální minulost v roce 2017 sesumírovali reportéři iDnes.cz.

Legální miliardář kontra nelegální důchodce

Přestože strávil řadu let ve vězení, prý mu doba na svobodě stačila k tomu, aby se patřičně zajistil. Nechtěl ale prozradit, kde měl své nakradené jmění schované. “To jsou věci, které se nemusí říkat. Jsou různé varianty, jak se dá nakládat s penězi, zlatem, brilianty. A dneska z toho žiju,” přiznává bez obalu Jiří Kajínek, který tak snad poprvé přiznal, že si svůj nákladný životní styl může dovolit díky vykrádačkám, kterých se v minulosti dopouštěl.

Pak přišel se šokujícím prohlášením. “Kdybych dvacet tři a půl roku nestrávil ve vězení, dneska by ze mě byl legální miliardář. Takhle jsem nelegální de facto důchodce,” dodal Kajínek.

Na celý rozhovor s Jiřím Kajínkem se můžete podívat ve videu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy