„Kajínek je manipulátor první třídy,“ říká o vězni Vojtěch Pokoš, který byl korunním svědkem v jeho procesu. Kajínek ho postřelil a jeho bratra zabil. Podle Pokoše je to chladnokrevný psychopat, který umí ovládat druhé. A zvlášť dobře to umí se ženami. Více TADY.

Advokátka Klára Long Slámová nebyla jediná, kdo se za něj rval jak lvice. Před pár dny se mu dokonce podařilo vykouzlit úsměv na tváři první dámy Ivany Zemanové, která za ním přišla na návštěvu.

Když se mu v roce 2000 podařilo utéct z nejstřeženější věznice v Čechách, stala se z něj téměř celebrita. 40 dní se ukrýval u manželky svého spoluvězně Marie Černé. Ta ho schovala na pražském sídlišti Velká Ohrada.

Policie Černou tenkrát obvinila z nadržování – Kajínka prý schovala proto, že její manžel Ludvík je taktéž doživotně odsouzen. Ona se bránila, že jinou možnost neměla.

Kajínek ale nezahálel ani ve vězení. Dokonce mu psala i pornohvězda Sarah Star. „S Jirkou Kajínkem jsme si několik let velmi intenzivně psali, třeba i každý den, velmi dlouhé dopisy,“ řekla nám Sarah. Více ZDE.

A dokonce si za mřížemi dokázal udržet vztah. Na jeho propuštění se nejvíce těší přítelkyně, která za ním chodí už dlouhé roky. Volají si, píšou a setkávají přes mříže. O sexu nemůže být ani řeč. Jako doživotně odsouzený vězeň se bez dozoru nemohl Kajínek s nikým vídat o samotě.

„Je to úžasná novina. Hlavně aby už z toho nesešlo, ale nemyslím si, že by se to mohlo stát. Považuju to za jasné a určitě se na něj těším,“ svěřila se deníku Právo žena, která mu denně volá. „Odseděl si to svoje už dávno, takže nikomu nic nedluží. Nemusí se schovávat a mít pocit, že po něm někdo něco bude chtít. A rozhodně není pomstychtivý, takže určitě nebude mít důvod si s někým něco vyřizovat,“ říká.

A prý se v dnešním světě dobře orientuje. Jeho návratu do reality se nebojí. „Dívá se na televizi a čte tisk, takže si myslím, že je v obraze hodně. Opravdu si myslím, že ho to bude bavit a těšit zjišťovat, jak všechno funguje v praxi. Jirka se strašně rychle adaptuje. A že nejspíš bude středem pozornosti, na to je zvyklý, tím je už roky ve věznicích,“ říká jeho přítelkyně.