„Já nemám radost z toho, že i v důsledku té milosti se z pana Kajínka, který je úkladným vrahem, stává celebrita,“ vyjádřil se premiér Sobotka. Výhrady mají i další politici. Podle nich je udělování milosti výsostné právo prezidenta republiky. V případě Jiřího Kajínka však ze strany poslanců zaznívají námitky.

„Já jako bývalý policista jsem proti. Když nastupoval prezident Zeman do funkce, tak řekl, komu milosti udělovat bude a nebude. Vrazi mezi nimi nebyli. Já se vyjadřuji jako bývalý policista, který dělal násilnou kriminalitu,“ vyjádřil se poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

Svůj názor projevil i předseda ODS Petr Fiala: „Prezident říkal, že k milostem nebude přistupovat, jen při zohlednění vážných zdravotních problémů. Tady se nezdá, že by to tak bylo.“ Fiala se také přiklání k tvrzení, že se prezident Zeman snaží pouze odvést pozornost od vládní krize.

Většina poslanců z TOP 09 se také přiklání k názoru, že by se milost měla udělovat pouze ve výjimečných případech, nikoliv pokud člověk prokazatelně spáchal trestnou činnost.

Názory většiny politiků se tak zcela rozcházejí s názory drtivé části veřejnosti. Pro tu se Jiří Kajínek stal spíše miláčkem národa.