Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Jiří Drahoš postavil velice silný tým: Když vyhraje, bude mu radit atomová lady

Koho by si Jiří Drahoš vzal na Hrad, kdyby se stal prezidentem?
Zdroj: Profimedia, Facebook
+ Další 4 fotografie
Jiří Drahoš (68) těsně před volbami láká na silné osobnosti, které by si vzal v případě vítězství nad Milošem Zemanem (73) na Pražský hrad. Celkem představil 13 expertů, mezi nimiž nechybí předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová (56). Té se pro její funkci často přezdívá atomová lady.

Jiří Drahoš si velmi věří, že dokáže ve druhém kole úspěšně čelit současnému prezidentovi Miloši Zemanovi. Dopomoct k výhře by mu kromě vlastních činů mohl i silný tým poradců, které by si v případě vítězství vzal s sebou na Hrad.

S částí expertů se Drahoš radil už během kampaně. Zároveň kandidát podotýká, že číslo 13 nemusí být konečné a v průběhu času mohou další poradci přibýt. V Drahošově hradním týmu by měli usednout bývalý diplomat Petr Kolář, spisovatel a nakladatel Jiří Padevět, egyptolog Miroslav Bárta, nastávající rektor České zemědělské univerzity Petr Sklenička nebo ředitel Řízení letového provozu Jan Klas.

Jedním z hlavních taháků Jiřího Drahoše je bezpochyby atomová lady Dana Drábová, která se u veřejnosti těší velké oblibě. Podle svých slov je ráda, když může poradit někomu, kdo se chce zabývat energetikou a má podobné životní hodnoty. V týmu by měl být i astronom Jiří Grygar, jenž se bojí, že Drahošovou slabinou je, že hraje fair-play.

Dalšími představenými jsou ekonomové Petr Teplý, Karel Půbal a Daniel Munich, historik Jaroslav Šebek a Ladislav Angelovič, který by Drahošovi radil s otázkami týkajícími se hendikepovaných lidí, sám je totiž tělesně postižený.

O jména lidí, kteří by na Hradě usedli v hlavních funkcích, se Jiří Drahoš zatím nepodělil. „Mohu vás ujistit, že lidé, kteří se mnou budou na Hradě, budou solidní, slušní, budou mít požadované prověrky a mými poradci nebudou lidé jako pan Nejedlý,“ ujistil však alespoň.

Mohlo by vás zajímat

Další články