Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jiří Drahoš není žádný demokrat. Je dobře, že sundal masku už před prezidentskou­ volbou

Jiří Drahoš patří k favoritům prezidentské volby.
Zdroj: Facebook.com
+ Další fotografie
GLOSA: Prezidentská kampaň se pomalu dostává do poslední fáze. První kolo volby proběhne ve dnech 12. a 13. ledna. Nikdo asi nečekal, že tým kolem Jiřího Drahoše (68) začne sekat tak školácké chyby. Drahošova pozice se každým dnem zhoršuje. A může si za to on sám.

Ve dnech 12. a 13. ledna 2018 proběhne první kolo prezidentské volby. Případné druhé kolo volby připadá na 26. a 27. ledna. Uprostřed listopadu není vhodná doba na to, začít dělat školácké chyby. Tým kolem Jiřího Drahoše seká jednu chybu za druhou. Z favorita voleb se stává figurka, o které většina veřejnosti netuší, co si má myslet. To nejsou dobře rozdané karty.

Jasným favoritem na prezidentské křeslo je Miloš Zeman. Jeho tvrdé voličské jádro se neštěpí. Všichni tak nějak už ví, co od Zemana čekat. Pro mnohé lidi je to prostě sázka na jistotu.

Také Michal Horáček už vyložil karty na stůl. Všichni víme, že vydělal obrovské peníze na hazardu. Přiznal to a kampaň si platí sám. Bude těžké na něj ještě něco negativního najít.

Třetím silným koněm je bývalý premiér Mirek Topolánek. O něm zase víme, že je to chlap s gulami, který nejde pro ránu daleko. Těžká váha, která se Zemanem nebude bojovat v rukavičkách. Všichni víme, čeho je Topol schopen. Nemusí se nám to líbit, ale jeho kroky jsou čitelné.

A pak je tu Jiří Drahoš. Nečitelný muž, který se kývá na všechny strany jako stéblo ve větru. Dlouho se počítalo s tím, že do 2. kola proti Zemanovi půjde právě on. Jenže pak se na scénu vyhoupl Topolánek a Drahoše přepadl strach a začal zmatkovat. Nejdříve se ostře vymezil proti Topolánkovi s tím,, že bývalý premiér se mu vůbec nelíbí. To ještě část jeho možných voličů přijala s nadšením.

Co ale Drahošovi voliči nechápou je jeho chování během 17. listopadu. Večer se na Václavském náměstí konal Koncert pro budoucnost. Na akci si svou polívčičku přihřáli Marek Hilšer, Jiří Drahoš a Pavel Fischer. To prý jsou ti praví demokraté, kteří směli na Václaváku promluvit. Horáčkovi to pořadatelé zakázali. Prý je málo listopadový a málo sametový. Marek Hilšer se nabídl, že Horáčkovi věnuje část svého prostoru, ale pořadatelé napojení na Drahošův tým to zakázali. Horáček prý neztělesňuje ten pravý demokratický ideál a mohl by prý odkaz 17. listopadu pošpinit.

Všichni víme, co v listopadu 1989 dělal Michal Horáček. Po boku Václava Havla se aktivně podílel na pádu komunistického režimu. Na černobílých fotkách z období vzniku Občanského fóra Horáčka najdeme stokrát. Drahoš na takových fotkách není. O Drahošovi víme třeba to, že za komunistů vystudoval vysokou školu a dal se na dráhu vědce…

Horáčka 17. listopadu nenechali promluvit na Václaváku. Už o den později je ale na sociálních sítích vidět, že toto příkoří ho vrací zpět do hry. Morálně citliví lidé to vnímají jako podpásovku, za kterou stojí Drahoš, který se bojí svých soupeřů. Kolik lidí se nyní od Drahoše odklonilo směrem k Horáčkovi? O kolik hlasů Drahoš nyní přijde?

„Jiří Drahoš není žádný demokrat. Je dobře, že sundal masku už před prezidentskou volbou,“ píše na internetu jeden z mnoha voličů, který to plánoval hodit Drahošovi. Už ale přemýšlí jinak. Raději svůj hlas hodí tomu „vekslákovi“ Horáčkovi, protože tohle byla sviňárna…

Tohle se týmu kolem Drahoše těžce nepovedlo. Nyní musí Drahošovi lidé doufat, že do začátku ledna se na tuto listopadovou podpásovku nějak zapomene.

Související články

Další články