Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Jiří Bartoška ve Smyslu pro tumor nepřežije operaci: Vášnivý kuřák natáčení protrpěl

Jiří Bartoška bojuje s rakovinou jak v seriálu, tak i v realitě.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Herminapress/Se souhlasem ČT
+ Dalších 9 fotografií
Smysl pro tumor

Prezident karlovarského filmového festivalu, Jiří Bartoška, ztvárňuje v seriálu Smysl pro tumor postavu Antonína Vaňka, kterého čeká operace mozku. Jak herecký matador prozradil v diskuzi v domě České televize, vůbec to pro něj nebylo jednoduché natáčení. Tím spíš, když se jako seriálový Vaněk musel připravit na nejhorší. 

Těžké chvíle

V neděli budou fanoušci seriálu Smysl pro tumor vystaveni velmi nepříjemné a dojemné scéně. Postava Antonína Vaňka, kterou ztvárňuje herec Jiří Bartoška, bohužel nepřežije náročnou operaci mozku, jak prezident karlovarského filmového festivalu avizoval již loni v létě. „Natáčení operace mozku pro mě bylo dost nepříjemný. Skutečně jsem měl na začátku dojem, že to bude jednodušší,“ řekl během festivalu Bartoška při diskuzi v domě České televize.

Natáčení byli přítomni opravdoví lékaři. „Byli jsme na regulérním operačním sále a měli jsme tam regulérní operační tým, který jsme různě proměňovali za herce podle toho, jak jsme potřebovali,“ doplnila Bartošku režisérka Tereza Kopáčová.

Jiří Bartoška se při natáčení operace nesměl hýbat, jeho hlava byla zafixována ve svěráku. Pro vášnivého kuřáka to bylo dost frustrující, potřeboval totiž chodit každých deset minut na cigaretu. "Z tohohle svěráku nemohl jen tak vylézt. Takže to bylo opravdu dramatické. Za celé natáčení vydržel nejdýl bez cigára,“ dodala Kopáčová.


Návrat nemoci

V loňském roce se bohužel stalo to, čeho se obávali nejen Bartoškovi kolegové, ale i fanoušci. Slavný herec potvrdil návrat rakoviny, s níž nyní bojuje nejen na televizních obrazovkách, ale i v soukromí. V době, kdy probíhalo natáčení Smyslu pro tumor, to bylo sedm let od chemoterapií při prvním onkologickém onemocnění.

Jak ale sám Bartoška uvedl, soukromí si s sebou na plac nebral. „To máte jako s vojnou! Když se vás někdo po pěti letech zeptá, jaké to bylo, řeknete mu, že tam byla legrace. Ale když jste tu vojnu žili, tak byla špatná. A špatný věci naštěstí člověk vytěsňuje z hlavy,“ vysvětlil Bartoška.

Jiří Bartoška sám sebe označuje za fatalistu. "Člověk to má napsané v ruce a ta ruka je takhle barevná, nemůžete si vzít žiletku a trochu si ji poupravit,“ vysvětlil prezident prestižního filmového festivalu. „Na nemoci se koukám tak, že si řeknu: šestasedmdesát let je věk, kdy se asi umírá. A podle statistiky bych už měl být rok mrtvý. Prostě: narodíš se a umřeš,“ dodal Bartoška během výše zmíněné diskuze. Není jisté, zda v té době již věděl, nebo nevěděl, že jej opět čeká onkologická léčba.

Seriál Smysl pro tumor, který vysílá Česká televize vždy v neděli večer, u diváků boduje. Na ČSFD má na zdejší poměry velmi vysoké hodnocení 75 procent.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy