Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Jiří Bartoška slaví 75 po boku své ženy: Jejich láska je jak z filmu. Šarmantní Andrea při něm stála v nejhorších chvílích

Bez Jiřího Bartošky si nikdo festival ve Varech neumí představit.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY

Charismatický a stále skvěle vypadající herec Jiří Bartoška slaví 75. narozeniny. Za tímto fešákem by se otočila nejedna mladší žena, on je však už přes čtyřicet let šťastný po boku své manželky Andrey. Společně překonali i těžké chvíle, během nichž Bartoška bojoval se zákeřnou rakovinou.

Herec Jiří Bartoška už jako malý velmi rád maloval a jeho snem bylo stát se karikaturistou. Hlásil se i na vysokou školu, stihla ho ale povinná vojenská služba, a tak jeho plány přišly vniveč.

Role Jiřího Bartošky

Jak uvádí deník.cz, k herectví ho náhodou přitáhla kamarádka a herečka Jana Švandová a Bartoška se tak rázem ocitl na přijímačkách na JAMU.

Za spolužáky měl například Karla Heřmánka nebo Pavla Zedníčka, se kterými si užil nejen hodně zábavy, ale také stáli u počátku dnes velmi oblíbeného Divadla Husa na provázku. Pak přesídlil do Činoherního studia v Ústí nad Labem a poté do Divadla Na zábradlí.

Nejvíc se však proslavil před televizními kamerami, před kterými si zahrál jak milovníky, tak i padouchy. Z filmů můžeme zmínit Osadu Havranů, Je třeba zabít Sekala nebo Teorii tygra. Bartoška se objevil taky v seriálech Cirkus Humberto nebo Sanitka.

Manželka Jiřího Bartošky

V roce 1994 dostal nabídku, která se neodmítá – stát se prezidentem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Bartoška neváhal a společně se svými spolupracovníky vyšvihl festival mezi světovou špičku.

Bartoškovi stojí po boku jeho milovaná žena Andrea, se kterou je šťastný už více než čtyřicet let. Jejich první setkání přitom bylo jako vystřižené z filmu. „Jako študáci jsme s kamarádem Bolkem Polívkou kráčeli Brnem po ulici, když v tom se před námi zjevily dvě krásky. Jedna měla kanárkově žluté šortky a druhá červené,“ vzpomíná Bartoška pro portál zeny.iprima.cz.

Bartoška prožívá s uznávanou archeoložkou Andreou krásná dlouhá léta v manželství a společně mají dvě děti. Druhou zmiňovanou krásku si vzal taky za ženu Polívka, časem se ale rozvedli.

Jiří Bartoška bojoval s rakovinou

Manželé Bartoškovi, kteří jsou považováni za nejstabilnější pár českého showbyznysu, si prošli i těžkými chvílemi. Jiří totiž před lety onemocněl zákeřnou rakovinou mízních uzlin v mezihrudí, kterou nakonec díky svému pozitivnímu přístupu, chemoterapiím a ozařování porazil. Přesto se charismatický fešák nikdy úplně nevzdal kouření. O zhoubné nemoci informoval web Aha!, který citoval mluvčí motolské nemocnice Pavlínu Dankovou.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy