Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Jindřich Forejt je v nemocnici v umělém spánku: Prodělal covid, pak ho ranila mrtvice

Jindřich Forejt promluvil o královské rodině.
Zdroj: eXtra.cz
Bývalý státní úředník Jindřich Forejt (43) se již v minulosti musel léčit s koronavirem. Nyní podle dostupných informací prodělal mrtvici a skončil v nemocnici v umělém spánku. Bývalý protokolář na Hradě působil 14 let.

Podle zdroje portálu Blesk postihly Jindřicha Forejta vážné zdravotní komplikace a to mrtvice a zřejmě i akutní krvácení do mozku. Naštěstí si stačil přivolat záchranku, která ho údajně odvezla do jedné z pražských nemocnic, kde se nyní nachází v umělém spánku.

Do toho všeho navíc před několika dny Forejt zjistil, že prodělal koronavirus. „Minulý pátek říkal, že byl na testech a že mu vyšly tak, že podle protilátek ho už měl prodělaný v minulosti. Do toho vtipkoval, že ho brní ruka a že v ní nic neudrží,“ řekl Blesku zdroj, který nechtěl být jmenován.

Bývalý hradní protokolář

Jindřich Forejt byl v letech 2004 až 2016 ředitelem odboru protokolu kanceláře prezidenta republiky v období dvou prezidentů: Václava Klause (79) a Miloše Zemana (76). Z osobních a také zdravotních důvodů se této funkce vzdal. Kromě těchto důvodů v celé situaci hrálo roli i video, které mělo Forejta údajně zachycovat s drogami. Podnět k prošetření videa následně podala Národní protidrogová centrála, policie řešila i možné vydírání Forejta.

K celé situaci se vyjádřil mimo jiné také bývalý prezident Klaus, který vynucený odchod Forejta z funkce šéfa protokolu odsoudil. Podle něj se s Forejtem nezacházelo dobře a to ho lidsky velmi zasáhlo.

Související články

Další články