Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Jim Carrey vzpomíná na těžké začátky: Žil ve stanu a čistil výkaly ze dřezů

Zdroj: Profimedia.cz
narozeniny
Jim Carrey je spjatý především s komickými postavami, jeho život však vždy nebyl tak veselý jako na filmových plátnech. Velmi těžké časy si zažil, když jeho otec přišel o práci. Jimova rodina se tehdy dostala do velkých finančních potíží, které došly až tak daleko, že společně žili ve stanu. Do práce se tak musela zapojit celá rodina. A mnohdy to nebylo příjemné.

Jim Carrey, který dnes slaví už devětapadesáté narozeniny, je považován za jednoho z nejlepších komiků a herců všech dob. Jeho cesta k tomuto úspěchu však byla velmi trnitá.

Jim Carrey žil ve stanu

Vše začalo v dětství, když jeho otec a hlavní živitel rodiny přišel o práci a rodina tak musela bydlet ve stanu v různých částech rodné Kanady. „Víte, upřímně, na začátku, když můj otec přišel o práci, byl jsem naštvaný. Nechápal jsem, jak to vesmír mohl dopustit,“ citoval Jima Carreyho portál cheatsheet.com.

I na těžkých chvílích ale dokázal najít pěkné momenty. Například, když s rodinou chvíli bydleli v kempu v okolí Ontaria „Využili jsme tam různé atrakce a zařízení a užili si spoustu legrace,“ vzpomíná slavný komik.

Jim Carrey musel čistit výkaly

Jejich finance však byly omezené, a tak Jimova matka s otcem pracovali jako strážci a ostraha kempů, aby rodinu zvládli uživit. A pracovat tehdy musel už i Carrey, nejmladší ze čtyř sourozenců, i když byl v té době ještě teenager. Práci však nesnášel, což často řešil tím, že po jeho osmihodinové směně udělal pěstí díru do zdi.

Jim na své pracovní začátky zkrátka nevzpomíná moc rád. Spolupracovníci mu totiž často a rádi znepříjemňovali uklízení továrny. Několikrát musel z umyvadel vyklízet dokonce i lidské výkaly. „Dělníci z továrny byli zvyklí se mnou mávat. Schválně se vyprázdnili v umyvadle a já jsem to musel všechno vyčistit. Musel jsem to prostě udělat, ale celou dobu jsem si zpíval a u toho snil,“ uvedl Jim Carrey.

Jim Carrey v Hollywoodu

Nikdy však nedovolil, aby toto chování zničilo jeho ducha. A dobře udělal. V patnácti letech začal vystupovat v klubech jako komik a už o čtyři roky později vplul do Hollywoodu. V tom sice neměl raketový nástup, jeho úvodní počiny se ještě moc nechytly, ale díky Clintu Eastwoodovi a jeho malým rolím, které od něho Carrey dostal, načerpal mnoho cenných zkušeností.

V roce 1984 Carrey získal jednu z hlavních rolí v sitcomu The Duck Factory, za což obdržel dvě ceny Emmy. Zlom v jeho herecké kariéře přišel s rokem 1994 a komedií Ace Ventura: Zvířecí detektiv, která se dočkala i pokračování. Ve stejném roce se na filmových plátnech objevila i Maska a chvíli poté taky Blbý a blbější.

Jimova hvězda tak letěla raketově vzhůru

Carrey však není jen bravurním komediálním hercem, ale skvěle dokáže zahrát i seriózní role, což předvedl například ve snímcích Truman Show, za který obdržel Zlatý glóbus, nebo Muž na měsíci.

Vztahy Jima Carreyho

V osobním životě byl Carrey dvakrát ženatý. Jeho první manželkou byla Melissa Womer, se kterou vydržel osm let a s níž má dceru Jane Erin Carrey. Podruhé se oženil s Lauren Holly, s tou ale nevydržel ani celý rok.

Celkově se však po jeho boku objevilo o mnoho více žen. Mezi vážné známosti lze zařadit jeho bývalou snoubenku Renée Zellweger, herečku Jenny McCarthy nebo Cathrionu White, která v roce 2015 spáchala sebevraždu.

Související články

Další články