Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Jezte slupku od banánu! Známe 5 skvělých věcí, které to udělá s vaším tělem

Banánová kůra je neuvěřitelně prospěšná pro naše zdraví.
Zdroj: pixabay.com
Banány patří k nejoblíbenějším druhům ovoce, ale málokdo tuší, jak prospěšné mohou být jejich slupky. Víme hned o pěti věcech, ke kterým vám může konzumace banánové kůry dopomoct.

Slupky a skořápky většinou bez slitování okamžitě vyhazujeme do koše, aniž bychom tušili, o jaký poklad přicházíme. Právě to je případ banánové vnitřní kůry, která může mít blahodárné účinky na lidské zdraví.

1. Už jen to, že banánové slupky jsou bohaté nejen na vitaminy B, C a K, ale i minerály jako železo a draslík, ledacos nasvědčuje.

2. Díky vláknině, kterou obsahují, bude vaše zažívací ústrojí banánové slupky milovat. Dokáží totiž vyčistit střeva a zlepšit trávení.

3. Mají skvělé účinky i na zrak, a to díky beta-karotenu a vitaminu A. Za každodenní jedení banánové kůry vás vaše oči jedině pochválí.

4. Velké množství draslíku snižuje hladinu cholesterolu. Banánová kůra vám tak může pomoct předejít kardiovaskulárním chorobám.

5. Už žádné akné a kožní problémy! Vyzkoušejte vnitřek slupky aplikovat na dotčená místa alespoň dvakrát denně a uvidíte, že přijde kýžené zlepšení!

Související články

Další články