Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Ježíšek se netrefil do černého? Rady, jak se elegantně zbavit nechtěných dárků

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Vánoce
Ježíšek o Vánocích pod stromeček naděluje dárečky a plní tak nejtajnější přání. Ne vždy se ale úplně trefí do našich tužeb. Někdy zkrátka mezi vánočními dárky naleznete i věci, které vůbec nepotřebujete. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak s nechtěnými dárky naložit, aby nepřišly nazmar.

Každému z nás se jistě někdy stalo, že pod stromečkem mezi vánočními dárky našel krabici, ve které bylo něco, co se nám vůbec nehodí. Nechtěné dárky nemusí však pokaždé skončit na dně našich skříní a už nebýt nikdy nalezeny. Sestavili jsme pro vás několik rad, jak můžete využít nepotřebné dárky.

Vrácení nebo výměna přímo v obchodě

Vrácení nechtěného dárku může být někdy komplikované. Neexistuje zákonné právo cokoliv vrátit zpět bez udání důvodu, a tak každý obchod řeší problémy jinak. Proto je dobré se nejdřív u prodejce informovat, jaké máte možnosti.

Každý obchodník si může podmínky pro vrácení nastavit podle sebe. Někdy se vám to ale vyplatí. Některé obchody vám vrátí peníze za nevyhovující zboží, jiné vám zas umožní, abyste si vybrali něco jiného ve stejné hodnotě a nebo vám nabídnou dárkový poukaz pro příští použití.

U většiny případů je nutné mít původní účtenku a někdy i obal a všechny visačky. Lhůty se u různých obchodů mohou také lišit. Nejkratší začínají na 14 dnech a nebo se určí pevné datum, do kdy lze zboží vrátit. Konkrétní informace hledejte v prodejních a reklamačních řádech, na účtenkách, ale nejlepší samozřejmě je ptát se už při nákupu, zda je vrácení možné a za jakých podmínek.

Darujte dál

Nabízí se i možnost darovat nechtěný dárek někomu, komu by mohl udělat radost. Buď se můžete poptat svých blízkých a nebo věc darovat na dobročinné účely. Určitě se najdou tací, kteří ji využijí lépe než vy sami.

Prodej

Pokud chcete z nechtěného dárku něco vytěžit, můžete ho prodat. Na internetu je mnoho aukčních stránek, kde se dárků můžete snadno zbavit. V dnešní době vám k prodeji dobře poslouží i sociální sítě. Stačí napsat co, proč a za kolik prodáváte a jistě se vám ozve mnoho zájemců.

Výměna dárků

Zábavnější formou je pak výměna. Pokud jste dostali něco, po čem jste netoužili, neznamená to, že někomu jinému by se to nehodilo. Je to možnost, jak udělat s přáteli netradiční setkání. Uspořádáte s kamarády sešlost, na kterou všichni přinesou nechtěné dárky, elegantně se jich zbaví a vymění je za něco lepšího.

Související články

Další články