Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Ježíš léčil lidi pomocí marihuany a pak skončil na kříži

Proč by si Ježíš nemohl dát jointa?
Zdroj: Facebook.com
O marihuaně sice není v bibli ani slovo, přesto se najdou vědci, kteří tvrdí, že Ježíš Kristus léčil lidi pomocí konopí.

Vědci z Bostonské univerzity jsou přesvědčeni, že Ježíš marihuanu znal a používal. „Židovské náboženství zcela jistě využívalo marihuanu k navýšení mystiky učení. V postavě Ježíše přešel tento vliv i do raného křesťanství,“ citují Novinky.cz studii Carla Rucka z Bostonské univerzity.

Ježíš prý znal nejen palice, ale také listy – z nich dělal vývar a různé mastičky. Vědci z Bostonské univerzity tvrdí, že zázraky, o kterých Nový zákon píše, nejsou žádné nadpřirozené jevy, ale jedná se o halucinace po užití drog – nejčastěji právě marihuany.

Odbornou veřejnost hodně zajímá článek nazvaný Byl Ježíš kuřákem trávy, který publikoval univerzitní profesor Chris Bennett v lékařském magazínu High Times. Bennett tvrdí, že Ježíš z konopí nedělal jen mastičky, ale také ho zapaloval a vdechoval kouř.

A jak to celé podle vědců skončilo? Ježíš skončil přece na kříži. Možná mu došly papírky

Související články

Další články