Pražští záchranáři v úterý vyjížděli k případu mladého muže, kterého zasáhl elektrický proud. Když muže „nahodili“, ihned ho převezli do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Zcela profesionální zákrok vyvrcholil emocemi. Lékařka se při předání pacienta v nemocnici neubránila slzám.

Záchranná služba zveřejnila její fotografii a ta nenechala Čechy chladnými. „Příklad toho, jak mohou vypadat emoce po předání pacienta v nemocnici. V tomto případě šlo o náročnou resuscitaci mladého muže po úrazu elektrickým proudem,“ okomentovala fotku mluvčí pražské záchranky.

Na fotce je zachycena pražská lékařka Katarína Veselá. „Výjezd zvládáme jako profesionální tým, všechno probíhá v pořádku, ale tam probíhalo takové mé zamyšlení nad osudem toho pacienta,“ popsala Veselá situaci na snímku pro server tn.cz.

„Vážím si všech záchranářů, kteří buď makaj na RZtě nebo na letecký, nebo kapacit kardio či neurochirurgů a všech lékařů, co nás vrací zpět do života a mám před nimi respekt a úctu, na úkor svátků, volna atd. Ať maj klidně plat až do nebe, oddřou si to a zaslouží,“ zní jedna z reakcí, jejímž autorem je Karel.

Komentářů ke snímku, který Češi ve velkém sdílejí na sociálních sítích, jsou doslova stovky. „Velký respekt… Vážím si Vaší práce,“ dodává svá slova uznání Radka.

„Moc si vážíme práce, kterou naši zaměstnanci odvádějí,“ shrnula mluvčí záchranné služby.