Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Jezdili na skútru a polévali lidi žíravinou. Zraněno bylo nejméně pět lidí

Motiv útočníků zatím není známý.
V noci na pátek bylo při útoku žíravinou v Londýně zraněno nejméně pět lidí. Dva útočníci jezdili na skútru a během hodiny a půl polili pět lidí. Jejich zranění jsou velmi vážná. Jeden útočník byl zadržen, po druhém policie pátrá.

K útokům došlo na Hackney, Stoke Newington a Islington. Útočníci nejprve na Hackney Road napadli 32letého řidiče skútru, který mu vzali a dál s ním jezdili po Londýně. O půl hodiny později napadli muže v Islingtonu a po patnácti minutách napadli další dvě oběti. Zranění posledního muže jsou velmi vážná a podle policie bude mít trvalé následky. Naposledy pak útočníci udeřili po půlnoci, kdy se údajně opět zaměřili na řidiče skútru.

Policie zatkla jednoho z útočníků, teenagera, kterého drží ve vazbě. Po jeho komplici policie stále pátrá. Motiv útočníků není jasný. Policie případ stále vyšetřuje, rozhodně však není ojedinělý.

Zhruba před dvěma týdny byl ve východolondýnské čtvrti Beckon v autě stejným způsobem napaden muž muslimského původu se svou 21letou sestřenicí. „Postříkal nás čirou tekutinou. Myslel jsem si, že to je voda, dokud sestřenice nezačala křičet. Viděl jsem, že je popálená a pak jsem si uvědomil, že jsem také popálený,“ uvedl popálený Jameel Muhktar pro televizi Channel4.

„V panice jsem se vysvlékl a taky z ní jsem sundal, co šlo. Táhl jsem ji za sebou. Křičela a plakala, i já jsem křičel a kopal a bušil do dveří domů. Lidé vybíhali ven a já jim vysvětloval, že na nás někdo zaútočil kyselinou. V tu chvíli už mi bylo jasné, že to musí být kyselina. Oni nás pak začali polévat vodou z kýblů a kdosi vytáhl i hadici. V nemocnici mě pak museli umýt pod proudem, aby ze mě tu kyselinu dostali. Byla to nesnesitelná bolest, brečel jsem jako děcko," pokračoval dále napadený.

Muž utrpěl popáleniny na hlavě, rukách a trupu a musel podstoupit transplantaci kůže. Jeho sestřenice byla uvedena do umělého spánku. Útočníka, který pár napadl kyselinou, viděli poprvé a neměli ponětí, kdo to je. Jestli se jedná o stejnou osobu, jako při útocích na skútru zatím není známo.

Mohlo by vás zajímat

Další články