Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Biologický otec Tadeáše: Jezdila s prázdným kočárkem a její frajer nosil tělíčko v batohu

+ Dalších 7 fotografií
Kriminalisté stále neuzavřeli případ malého Tadeáše. Matka nahlásila, že miminko někdo unesl i s kočárkem. Později se přiznala, že dítě hodila do vody. Tadeášovo tělo našli potápěči na dně řeky. Policisté pracují s verzí, že Tadeáš zemřel na syndrom náhlého úmrtí, matka pak zazmatkovala a tělo hodila do vody. S touto verzí nesouhlasí biologický otec. Myslí si, že výpověď matky není pravdivá. Vypravili jsme se do Neratovic a udělali rozhovor s mužem, který chystá pohřeb svého syna.

O úmrtí svého syna se dozvěděl z novin. Policisté mu nevolali. Ale nelze jim cokoliv vyčítat. Dominik S. totiž není zapsán v rodném listě. "Nezapsala mě tam natruc. Chtěla dělat problémy," říká Dominik o Veronice, se kterou žil přes dva roky.

Tvrdí, že on se snažil a dítě chtěl. Veronika ale miminko celou dobu brala jako zátěž. "Říkal jsem, ať ho dá tedy mně. Moje máma ho miluje. Postarali bychom se o něj. To ale odmítala a dělala schválnosti. Ona ho nechtěla, ale nechtěla mi ho ani dát," říká muž, který pracuje jako dělník na různých stavbách. Nezastírá, že nyní hodně pije a je agresivní na okolí. Pořád se sám sebe ptá, zda mohl udělat něco jinak.

Veronika podle něj brala drogy i v těhotenství. On to ale neviděl a kamarádům nevěřil. Nakonec začal usilovat o Tadeáška oficiální cestou. Najal si právničku a chtěli, aby Veronika začala spolupracovat. Jenže pak Veronika nahlásila, že Tadeáše někdo unesl z parku...

Pak už tragický příběh znáte ze stránek eXtra.cz. Veronika nahlásila, že usnula v parku při opalování a dítě někdo unesl i s kočárkem. Kriminalisté rychle odhalili, že Veronika a její současný přítel lžou. Nakonec se zjistilo, že Tadeášovo tělo bylo vhozeno do řeky a zatíženo kameny.

Policie stále případ neuzavřela, čeká se mimo jiné na oficiální výsledky pitvy. Kriminalisté se zatím přiklání k tomu, že dítě zemřelo na syndrom náhlého úmrtí. Tadeáška nikdo nezabil, ale roli v jeho tragickém konci mohla hrát zanedbaná péče. Kriminalisty čeká složitá práce. V první řadě musí zjisti, co se s miminkem dělo, než matka nahlásila únos.

Těhotná v baru

"Nechám si vytetovat obrázek Tadeáše na prsa. Jak se směje. Chtěl jsem si tam přidat i něco proti matce, ale brácha mi řekl, že ten kluk za to nemůže. Ať to dám někam jinam. Ale ať na obrázku nechám Tadeáše čistého, ať je takový, jako byl."

Jak probíhaly poslední měsíce před narozením miminka?

"Byla v 6. měsíci a já ji tahal z barů. Tam do ní frajeři nalejvali panáky. Pustil jsem ji třeba slavit narozeniny. Říkám, ať jim řekne, že je těhotná a nepije. Přišla až ráno od cizího frajera. To udělala několikrát. Ještě jsem se kvůli ní porval v hospodě, když jsem chlapům říkal, jak mohou do těhotné ženy cpát panáky."

Vy jste spolu byli přes rok?

"Přes dva roky. Já jí na rukou nosil, vařil jsem, prádlo jí pral... Tadeáše odrodila moje máma. Ona s ní tehdy byla. Nejdříve chodila s M. (současný přítel Veroniky) pak byla se mnou a teď se zase vrátila k M. Den před Vánocemi mi napsala, že kluk není můj, ať si nedělám nároky. Napsala to jen tak z hecu."

Vy jste miminko chtěl?

"Já to dítě chtěl, za dva roky mi bude třicet. Hladil jsem jí bříško, když byla těhotná. Mám plno fotek. Těšil jsem se, že mě to i změní a usadím se. Ale ona si ničeho nevážila. Já měl našetřeno na byt, teď to dám do pohřbu. Já od ní nechci ani korunu a na pohřeb nesmí. Bude tam moje máma a její táta, uděláme to malé v rodinném kruhu. Její táta je hodný člověk. Ten sám nechápe, co vlastně z dcery vychoval. Její máma ji nechala, když jí byly 4 roky. To Veroniku poznamenalo."

Věříte, že Tadeáš zemřel na syndrom náhlého úmrtí?

"Vůbec. Buď prochladl a zmodral, nebo ho nechala brečet tak dlouho, že mu praskla pumpa. Jenže jak byl dlouho v té vodě, tak nemohou nic prokázat. Neměl ani dupačky. Když ho našli, měl jen plenku a tričko. Teď řešíme s právničkou, aby nám vydali tělo, abychom mohli udělat pohřeb. Nejsem zapsaný v rodném listu. Nechám se tam dopsat, její souhlas nepotřebuji. Vezmou mi krev, udělají rozbor a když se bude vše shodovat, tak mám právo. Já kluka za celou dobu měl sedmkrát. Třikrát jsme ho vozil v kočárku, když přišla z porodnice. Pak jsem ho třeba měsíc neviděl. Furt jsem řešil s právničkou, abych ho mohl vídat více. Ona mazala med kolem huby, že všechno půjde, přetvařovala se. Takovou jsem měl přítelkyni. Máma i její táta mi pak řekli, že jsem pro ni byl asi málo."

Tadeášek byl u vaší matky a pak jste ho vrátili?

"Tadeáš byl 15 dnů u mojí mámy, pak jsme ho vrátili. S právničkou budeme řešit ten OSPOD, budu je žalovat, myslím si, že to zanedbali. Začali ji hledat až po týdnu, když jim nebrala telefon. Měli ji hledat hned. Normálně jí zavolat a říct jí, tak nám ukažte, jak tady bydlíte v tom azyláku."

Jak případ podle vás skončí?

"I když jí neprokážou cizí zavinění, tak je tam úmyslné schování těla. Takhle nejedná zmatená matka. Ona po čtyřech dnech přijde, že jí unesli kluka, přitom ten už byl dávno ve vodě. To přeci bylo jasně zakamuflovaný. Ona je pořád na svobodě a lidem se nelíbí, jak se zachovala k tomu tělíčku. Kámoš jí psal SMS, že projevuje upřímnou soustrast. A ona mu odepsala, že to byl stejně parchant. Škoda že tu SMS nemám. Ona není žádná zmatená matka. Jezdila s prázdným kočárem po Mělníku, aby to vypadalo, že tam toho kluka mají. Pak si sednou na lavičku a její frajer nosí tělíčko dva dny v batohu. Tohle není chování zmatené matky."

DRUHOU ČÁST ROZHOVORU S TADEÁŠOVÝM OTCEM NAJDETE ZDE.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy