Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pljuščenko slaví 39: Podaří se krasobruslaři vychovat ze syna svého nástupce? Vůbec ho nešetří!

Jevgenij Pljuščenko se svým synem v akci.
Zdroj: Profimedia
narozeniny

Ve světě krasobruslení je Jevgenij Pljuščenko (39) pojem. Aby ne. Je držitelem 45 zlatých medailí. Bývalý ruský krasobruslař, který slaví narozeniny, má se svou druhou manželkou, bývalou modelkou Janou Rudkovskou, dva syny – mladšího Arsenije (1) a staršího Alexandra (8), který má hodně přísnou výchovu. Spíše než v dětském pokoji tráví čas v záři reflektorů a na ledě.

Osmiletý syn Jevgenije Pljuščenka nemá vůbec bezstarostné dětství. Někdejší slavný krasobruslař z něj chce vychovat svého nástupce a vymýšlí mu tvrdé tréninky plné složitých prvků. Na některé se můžete podívat na chlapcově instagramovém účtu.

Na svém Instagramu má neuvěřitelných 1,3 milionu sledujících a čísla nezadržitelně stoupají do závratných výšin.

Co z chlapce vyroste?

Profil na sociální síti spravuje Sašova matka Jana Rudkovská. Bývalá modelka a producentka se stará o nespočet hvězd včetně svého syna. Celé to začalo, že na Instagram dávala náhodné fotografie, postupně však začala umisťovat příspěvky strategicky. Má to dvě roviny – v jedné je blonďatý chlapec coby dětský model, v druhé se představuje jako začínající krasobruslař. Můžete posoudit, zda před sebou má hvězdnou kariéru.

Není to však vůbec procházka růžovou zahradou. Během tvrdých tréninků se vždy netváří, jako by dělal něco, co ho opravdu naplňuje. Místo aby si hrál na pískovišti, tak piluje piruety pod dohledem otce, jenž vede krasobruslařskou školu pro děti… Je to pořádná dřina, což lze v některých videích vyčíst z tváře malého Alexandra.

Matka chlapce v médiích opakovaně uvedla, že tento způsob výchovy plně schvaluje. I na ni byli dle jejích slov rodiče při výchově velmi přísní.

Kruté dětství slavného krasobruslaře

Ani samotný Jevgenij Pljuščenko neměl zrovna dvakrát lehké dětství. Žil v drsných podmínkách, které měly vážně daleko k současnému luxusu. V jednom rozhovoru dokonce zavzpomínal, že žil mezi krysami.

Ve vyprávění pro magazín Tatler se vrátil do doby, kdy se z Volgogradu stěhovali do Petrohradu, ve kterém započala jeho hvězdná kariéra. Tehdy dvanáctiletý Jevgenij Pljuščenko svým rodičům s obavami říkal, že se nemají do Petrohradu stěhovat. Ptal se jich, co bude rodina dělat, když on na ledě neuspěje. Petrohradské začátky nebyly jednoduché, s maminkou žil v bytě, kde se to krysami jenom hemžilo.

Jevgenij začal bruslit ve čtyřech letech. Na mládežnických soutěžích se poprvé objevil 1996 a hned v následujícím roce vyhrál juniorské mistrovství světa. Celkem třikrát získal titul mistra světa a sedmkrát se stal mistrem Evropy. Na zimní olympiádě v americkém Salt Lake City 2002 získal stříbrnou olympijskou medaili. Na zlato dosáhl o čtyři roky později v italském Turíně.

Po této akci přerušil svou sportovní dráhu, což zdůvodnil tím, že si chce oddychnout a uzdravit se z některých zranění. Od dubna 2009 se opět vrátil do soutěží a začal se připravovat na olympiádu v kanadském Vancouveru 2010, na níž vybojoval stříbro. Další zlatou medaili získal na ZOH v ruském Soči 2014.

Související články

Další články