Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Ještě není vše ztraceno: Pašeračka Tereza se z pákistánské basy možná dostane! Pelikán má plán

Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia, Facebook
+ Dalších 70 fotografií
Tereza H. (21) má naději, že v pákistánské base neshnije. Česko totiž pracuje na uzavření smlouvy s Pákistánem o předávání vězňů. V tiskové zprávě to uvádí ministerstvo spravedlnosti, v jehož čele stojí Robert Pelikán (ANO).

Tereza H. (21) je už od začátku ledna za katrem. Na letišti v pákistánském Láhaur ji totiž zadrželi celníci s devíti kilogramy heroinu, která se pokoušela pašovat. Hrozí jí deset let až doživotí, ale teď jí blýskla nová naděje!

„V průběhu jednání potvrdily obě strany záměr sjednat smlouvu o předávání odsouzených osob, která bude aplikovatelná i na aktuální případ občanky České republiky, bude-li v rámci trestního řízení v Pákistánu pravomocně odsouzena k výkonu trestu odnětí svobody,“ uvádí ministerstvo.

V současné době má Pákistán takovou smlouvu uzavřenou pouze s jedinou evropskou zemí. Tou je Velká Británie. V případě, že vše půjde hladce, pro Terezu by to znamenalo, že by si trest mohla odpykat v Česku.

Související články

Další články