Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Jeskyňka z Básníků slaví 54: Adriana Tarábková je nejen stále krásná, ale i úspěšná

Básníci a krásná Adriana
Zdroj: se souhlasem Filmové ateliéry Barrandov
+ Další 4 fotografie
Narozeniny
Blondýnka, kterou Pavel Kříž coby Štěpán Šafránek ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze svlékal očima v každé scéně, dnes slaví 54. narozeniny. Slovenská kráska s něžným pohledem se herectví už dávno nevěnuje. I když na kráse jí roky neubraly, dnes se věnuje něčemu úplně jinému a svět showbyznysu ji ani trochu neláká.

Adriana Tarábková Romanová se do podvědomí diváků nesmazatelně zapsala coby sestřička Jeskyňka ve filmu Dušana Kleina Jak básníci přicházejí o iluze. Od té doby se ve filmu už příliš neukazovala. Naposledy ji mohli diváci před kamerou vidět v roce 1993, kdy se mihla ve čtvrtém díle Konec básníků v Čechách.

Herectví ji neláká

Adriana se začala věnovat úplně jinému oboru než je showbyznys. Na Slovensku se provdala za funkcionáře SK Slovan Bratislava Zdena Romana a založila firmu na obalové materiály. Ve svém podnikání je úspěšná a do světa filmu by se podle svých slov už vrátit nechtěla.

Adriana byla pro roli plaché sestřičky Jeskyňky jako stvořená. Měla štíhlou postavu, pohled raněné laně a roztomilý přízvuk. Samotnou blondýnku však ještě na základní škole ani nenapadlo, že by si ji režisér mohl do filmu vybrat.

Nepřipadala si atraktivní

„Ještě na začátku školního roku v osmé třídě jsem stála v řadě při tělocviku jako nejmenší na posledním místě. Všechny moje spolužačky už vypadaly jako ženy. Já byla malá a hubená jako kotě. O rok později jsem byla najednou druhá nejvyšší, ale stále hubená. Dnes by to bylo možná plus, ale v době, když jsem dospívala já, ještě kult štíhlosti nebyl na pořadu dne. Takže jsem vyrůstala s pocitem, že všechna děvčata kolem jsou krásná a já je možná někdy dostihnu,“ uvedla v rozhovoru pro Mladou frontu DNES.

Podívejte se do galerie, jak dnes Jeskyňka vypadá. Na kráse rozhodně neztratila...

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy