Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Jeskyňka z Básníků pověsila herectví na hřebík. Adriana Tarábková se vrhla do podnikání, vzala si fotbalového bosse

Adriana byla překrásná.
Zdroj: se souhlasem Filmové ateliéry Barrandov
+ Dalších 6 fotografií
FILM

Snímek Jak básníci přicházejí o iluze je pokračování prvního dílu s názvem Jak svět přichází o básníky. Režie se znovu ujal Dušan Klein, který se s Ladislavem Pecháčkem podílel i na scénáři. Jednu z hlavních rolí dostala Adriana Tarábková, která si zahrála Jeskyňku. Jak uvedl web Dotyk, čas od času ještě dostane filmovou nabídku, tento svět už ji ale neláká.

Ve snímku hrají Pavel Kříž, David Matásek, Míla Myslíková, Josef Somr nebo František Filipovský. Hlavní postavou je básník Štěpán Šafránek, který je přijat na medicínu a stává se studentem prvního ročníku.

Příběh filmu Jak básníci přicházejí o iluze

Začátky ale nemá jednoduché. Šafránek se dobře neuvedl u docenta anatomie a také mu přišlo svatební oznámení od Borůvky. Zároveň však získá nové spolubydlící, mezi něž patří sebevědomý Honza Antoš, který má skvělou fotografickou paměť. Ale také Moravák Venoš, jenž má bohaté zásoby proviantu, a také Numira Cassou Thomb, kterému začnou říkat Mireček.

Štěpán se snaží stíhat všechny své povinnosti – studuje, pracuje a k tomu básní. Do toho všeho se ještě zamotá láska, když mu hlavu poplete Jeskyňka. Velkým strašákem pro něj ale zůstává zkouška z anatomie a nepřátelský docent Sejkora.

Studentku medicíny si zahrála slovenská herečka Adriana Tarábková. Přestože jako Jeskyňka získala srdce diváků, nakonec místo filmové kariéry upřednostnila rodinu a stáhla se z veřejného dění.

Co dnes dělá Jeskyňka z Básníků

Na svém kontě má však krásné role. Například princeznu Annu, kterou si zahrála po boku lamače dívčích srdcí Lukáše Vaculíka v pohádce Král drozdí brada. Diváci si ji mohou pamatovat i z rodinného filmu Kačenka a zase ta strašidla, kde ztvárnila učitelku Waltraud, zvanou Wali.

Od herectví přešla k podnikání a založila firmu s manželem a funkcionářem Slovanu Bratislava Zdenem Romanem. „Se Zdenem jsme společně dospívali a učili se být zodpovědní. Je to můj nejlepší kamarád,” citoval její slova web Kafe.

„Jsem ráda tam, kde jsem. V práci, v rodině, jako matka i manželka. Považuji se za romantickou realistku, a pokud o něčem sním, tak jen o tom, že vše, co jsem prožila ve spěchu, když syn dospíval, prožiji intenzivněji a zpomaleně s vnoučaty!“ citoval ji web Dotyk.

Čas od času bývalé herečce přijde filmová nabídka, ale ona vždy odmítne. „Mediální kolotoč by byl v dnešní době mnohem krutější než v minulosti,“ dodala.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy