Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Jeremy Clarkson slaví 60 let: Vtipný pruďas, který dal pěstí producentovi kvůli jídlu

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
narozeniny
Jeremy Clarkson je anglický moderátor, žurnalista a spisovatel, který se specializuje na motorismus. Dnes slaví své životní jubileum. Vtipnému pruďasovi, který málokdy udrží nervy na uzdě, je šedesát let. Jeremy je známý především jako bývalý moderátor pořadu Top Gear, který moderoval s Richardem Hammondem (50) a Jamesem Mayem (57).

Jeremy Clarkson (60) patří mezi nejvtipnější moderátory současnosti, ale zároveň se řadí mezi ty, se kterými je opravdu těžké pořízení. Tenhle věčný nervák slaví dnes své kulatiny. Proslavil se v původním starém Top Gearu v roce 1988 a od roku 1998 do roku 2000 uváděl i vlastní show Clarkson.

Od roku 2002 začal natáčet nový Top Gear společně s Jamesem Mayem a Richardem Hammondem. Jejich show byla nejvíce sledovaným pořadem na BBC a doteď se vysílá ve více než 100 zemích světa.

V roce 2015 ale přišel velký přešlap ze strany Clarksona, který znamenal konec pořadu tak, jak jsme ho doposud znali. Clarkson totiž producenta Top Gearu napadl a televize se s ním rozhodla ukončit spolupráci i přesto, že obdrželi petici s více než milionem podpisů. Důvodem napadení měla být drobnost ohledně jídla. Clarksona vytočilo, že mu producent nedonesl steak, který si poručil, ale místo toho jen „obyčejné“ občerstvení.

Záhy poté odešli i James May (57) a Richard Hammond (50), kteří později na Amazonu s Jeremym rozjeli vlastní show. Jeremy se následně producentovi pořadu Oisinu Tymonovi za rozbitý ret omluvil.

„Rád bych se omluvil ještě jednou Oisinu Tymonovi za mimořádné události a jejich politováníhodné následky,“ zveřejnila BBC Clarksonova slova. „Chci zdůraznit, že nic z toho nebyla v žádném případě jeho vina,“ dodal.

Související články

Další články