Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Jeremy Clarkson šíří nenávist, zuří Meghan a Harry. Moderátor nabádal lidi, aby po vévodkyni házeli výkaly

Meghan Markle a Harry zuří: Jeremy Clarkson šíří nenávist, běsní vévodkyně
Zdroj: profimedia.cz/koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
útok

Poté, co si moderátor Jeremy Clarkson nebral servítky s vévodkyní Meghan Markle, o které veřejně prohlásil, že ji "nenávidí," přišla veřejná omluva. Ani ta však nestačila a Clarkson, moderátor motoristické show The Grand Tour, dostal padáka na platformě Amazon Prime Video. Situace bude mít ale nejspíše mnohem větší dohru. Zahraniční web The Guardian informoval, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu Clarksona obvinili ze šíření nenávisti a mysogynie. 

​„Nenávidím ji. Ne tak jako Nicolu Sturgeonovou (skotská premiérka) nebo Rose Westovou (britská sériová vražedkyně). Nenávidím ji na buněčné úrovni. V noci nemůžu spát, protože ležím, skřípu zuby a sním o dni, kdy ji donutí promenádovat se nahou ulicemi všech britských měst, zatímco davy budou skandovat "Hanba!" a házet po ní exkrementy," napsal kontroverzní moderátor Jeremy Clarkson ve sloupku pro The Sun.

Oficiální verze Clarksonova výroku byla posléze smazána, ale s citací přišel magazín Cosmopolitan. Řeč byla právě o vévodkyni ze Sussexu Meghan Markle.

Za nenávistné výroky dostal padáka

Clarkson to tentokrát přehnal a za své nenávistné výroky byl také potrestán. Dostal padáka na platformě Amazon Prime Video, pro kterou natáčel nástupce legendárního Top Gearu, The Grand Tour.

Meghan i princi Harrymu se sice omluvil a snažil své drsné výroky odůvodnit, ani to však nestačilo. Jak se zdá, incident bude mít ještě dohru. Jak totiž informoval The Guardian, vévoda a vévodkyně Clarksona obvinili, že jeho články obsahují nenávistnou rétoriku, nebezpečné konspirační teorie a také misogynii (nenávist, pohrdání nebo předsudky vůči ženám, pozn. red.). 

Oblíbený moderátor, se přitom manželům omluvil několikrát. Veřejně, i soukromě. Těm to ale nestačí a chtějí, aby si Clarkson už nikde ani neškrtnul, což nyní reálně hrozí. Fanoušci břitkého humoru a dieslových či benzínových motorů tak dost možná svého oblíbeného moderátora na televizních obrazovkách dlouho nespatří. 

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy