Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Jenovéfa Boková přišla o sošku Českého lva: Kdo o ni herečku připravil

Zdroj: Instagram
+ Dalších 6 fotografií
ČESKÝ LEV
Ocenění Českého lva za nejlepší hlavní roli si Jenovéfa Boková domů minulý rok odnesla za roli Anežky ve filmu Chvilky. Moc dlouho se ale u ní doma neohřál. Kdo a proč je jeho novým majitelem?

Herečka a houslistka Jenovéfa Boková minulý rok v březnu obdržela sošku Českého lva za výborný herecký výkon ve filmu Chvilky od režisérky Beaty Parkanové. Po samotném vyhlášení kategorie herečky v hlavní roli byla výsledkem hlasování akademie překvapená natolik, že při své dojemné děkovné řeči si spletla herečku Zuzanou Bydžovskou se Simonu Stašovou.

Její neteř – dcera Kristýny Bokové – to nenesla dobře

Zatímco Jenovéfa svoji nominaci proměnila, její sestře Kristýně Bokové, která byla nominována za nejlepší vedlejší roli ve filmu Toman, se to bohužel nepovedlo. A to mělo u Kristýniny dcery Anny Sophie doma dohru. Ta po skončení udělení cen Českého lva byla natolik smutná a zdrcená, že její maminka sošku nevyhrála a její teta ano, že pronesla: "Já nikomu děkovat nebudu!“ a utekla k sobě do pokoje.

Ještě že Jenovéfa je správná teta a napadlo ji, jak celou věc s neteří urovnat. Navrhla svojí sestře, aby její Lev byl u ní doma. A to zafungovalo. Malá Anna Sophie přestala trucovat a ,,svoji“ sošku zbožňuje. Prý s ní nejenom že snídá, ale i spí.

Od houslí k běhu

Dcera aktivisty Johna Boka a malířky a sochařky Jitky Bokové – Jenovéfa Boková – vystudovala původně hru na housle. Byla součástí hudebního tělesa Comenius Quartet, na housle hraje po klubech alternativní jazz i v kapele Wunder Bar Band. V roce 2013 byla nominována na cenu Českého lva jako herečka ve vedlejší roli ve filmu Revival režisérky Alice Nellis. V roce 2019 už sošku získala právě za výše uvedený film Chvilky. Výraznou roli si zahrála i v divácky veleúspěšném českém filmu Ženy v běhu.

Související články

Další články