Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Jenda opustil Peče celá země: Nejdřív si prozpěvoval, pak nepostavil věž

Všichni soutěžící jsou plně soustředěni.
Zdroj: Se souhlasem Česká televize
+ Další 2 fotografie
Peče celá země
V sobotním dílu Peče celá země byla atmosféra mírně napjatá a šlo trochu o nervy. Zbylí pekaři se museli utkat s několika složitějšími výzvami a celou dobu měli i ztížené pracovní podmínky. V místnosti byla otevřená okna i dveře a to způsobovalo roztékání výtvorů. Pekařkou týdne se stala Anička, Jenda bohužel musel opustit soutěž, protože moc nezabodoval.

Prvním úkolem tento týden v pořadu Peče celá země byla roláda s krémovým zdobením. Šlo hlavně o to, aby byla nadýchaná a nepopraskala. Soutěžící navíc měli ještě jeden problém, tím je teplo. Roláda se tak mohla začít pomalu rozpadat, nejlépe se s ní totiž pracuje za studena.

Petra bojovala s kakaovou částí rolády, a tak se rozhodla začít od znovu. Anička v tomto kole opět neochutnávala, prý má recept naučený a není to potřeba. Jenda měl problém s rozteklou čokoládou. V tomto kole měla Anička nejlepší korpus, nejlépe zdobenou roládu měla Petra a nejslabší hodnocení dostal Jenda.

Šachovnici nikdo nedělal

Druhou výzvou bylo vytvoření šachovnice se špičkami plněnými likérem. Nikdo ze soutěžících vlastně nevěděl, jak přesně má postupovat. Nejhůře opět dopadl Jenda, špičky nebyly dokončené a porota byla s jeho výsledkem nespokojena. Na prvním místě se umístila Anička, splnila skoro všechna zadání.

Jenda prohodil kakao, místo hnědého použil černé. Při formování špiček se málem rozhodl to vzdát. Petra, jak se zdálo, moc nedržela krok s ostatními. Pavlína měla největší problém s rozpočítáním políček na vytvořené hrací desce, nakonec uronila i pár slz, a to kvůli nevydařeným špičkám

Prozpěvování během práce

Poslední kreativní výzvou byl croquembouche. Podmínkou bylo použít jedno sto kuliček Práce s odpalovaným těstem je však náročná. Navíc museli soutěžící zajistit, aby kuličky držely u sebe. Ale výzva byla opravdu kreativní a Jenda s Petrou si v průběhu zazpívali.

Anička svou špičku zvládla udělat bez kuželu, což porotu velmi překvapilo. Petra neměla ke konci vůbec slepeno, což ji poněkud vyvedlo z míry, její výtvor vypadal však impozantně, stejně tak i chutnal. Jenda špičku nezvládl a nazval svůj výtvor parodií, ale jeho těsto bylo nejlepší.

Příště se mohou diváci těšit na finále celého pořadu. Kdo to podle vás bude?

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy