Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jen pro silné povahy: Kamery natočily tragickou smrt na železničním přejezdu

22.července 2015 došlo ve Studénce na Novojíčinsku k nehodě. Pendolino se srazilo s kamionem. Na vině je polský řidič.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
BEZPEČNOST
Smrt si vzala na železničních přejezdech jen za letošní půlrok 19 lidských životů. Správa železnic (SŽ) proto spustí letní kampaň, kde bude prostřednictvím drsných videí, natočených podle skutečných událostí, působit na veřejnost.

Blikající červená ani zvuková signalizace je nezastaví, přestože každý ví, že v takové chvíli se na železniční přejezd vstupovat nemá. Na takové lidi má zapůsobit kampaň Správy železnic. Veřejnosti bude po celé léto na sociálních sítích pouštět drsná videa, jejichž příběh napsal život a lidská nepozornost a hloupost.

Dobíhal vlak, sestřelil ho jiný

Lidé tak podle informací redakce eXtra.cz uvidí třeba příběh dvou bratrů, kdy jeden čeká na druhého ve vlaku, zatímco ten se opozdil a na poslední chvíli dobíhá přes koleje. Jiný vlak ho ale srazí.

Vedle kampaně bude stát letos do zabezpečení a modernizace 142 přejezdů investovat 1,36 miliardy korun. V dalších sedmi letech pak SŽ plánuje zrušit 13 přejezdů z celkových 7789. Z toho ale jen 565 je vybaveno světelným zařízením, a dokonce jen 267 z nich má závory.

Více peněz na modernizaci

Schválení dalších prostředků pro naši organizaci nám mimo jiné umožní urychlit přípravu investičních akcí, které mají za cíl vyšší zabezpečení mnoha desítek přejezdů,“ uvedl generální ředitel SŽ Jiří Svoboda. Letos se tak oproti loňsku, kdy bylo zrekonstruováno 130 přejezdů, zvýší investice o čtvrt miliardy.

Závory doplní červené LED diody

SŽ prioritně zabezpečuje přejezdy, které vyhodnotila jako rizikové. Vychází přitom i ze statistik střetů aut s vlaky. Jde především o doplnění výstražných světel, instalaci závor a nově také o technologii kompozitových břeven s LED diodami.

Během letošního roku tak podle správy bude 52 přejezdů doplněno o závory, dalších 70 pak výstražnými světly. Ve 49 případech stát nainstaluje LED osvětlení závor a na 14 místech pak doplní inteligentní kamery pro zaznamenávání přestupků.

Od roku 2010 zemřelo na přejezdech při střetech automobilů s vlaky 378 lidí. Hmotné škody se vyšplhaly k 980 milionům korun.

Související články

Další články