Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jen pro otrlé: Student umění, který snědl kus vlastní nohy, podrobně promluvil o tom, jaké to bylo!

Zdroj: vice.com

Pětadvacetiletý Nor jménem Alexander Selvik Wengshoel, který se rozhodl, že o svém uměleckém nadání dá vědět celému světu, poskytl časopisu Vice exkluzivní rozhovor o „autokanibalismu“.

Pokud si vzpomínáte, Alexander měl již od narození deformovanou jednu kyčel a většinu svého života tudíž prožil v chronických bolestech. Když mu před čtyřmi lety nabídli, že mu kloub vymění, svitla mu nejen naděje na život bez bolesti, ale ještě něco. Zrodil se mu v hlavě nápad pro klauzurní práci na umělecké škole!

Lékaře požádal, zda by si celý chirurgický zákrok mohl natáčet a zdeformovaný kloub si ponechat.

Ti i přes prvotní odpor nakonec souhlasili, aniž by věděli, co se Alex chystá udělat!

Když se vrátil po operaci domů, svůj kyčelní kloub jednoduše hodil do vody, uvařil a snědl spolu s gratinovanými bramborami a sklenkou vína!

Zdá se vám to nechutné? Nám taky. Každopádně v rozhovoru pro magazín Vice sdělil Alexander své bezprostřední pocity, jaké to bylo, jíst sám sebe. Tahle reakce je však jen pro silnější povahy, takže pokud si nechcete zhnusit dnešní oběd, doporučujeme přestat ve čtení tohoto článku.

„Původně nemělo moje maso vůbec být součástí projektu. Jen jsem ho chtěl oškrábat a vyhodit. Když jsem kost poprvé vařil v malém hrnci, tak se maso oddělilo a já jsem ho pak vylil do dřezu. A pak jsem dostal šok – řekl jsem si: Bože můj, vždyť to je moje vlastní maso! Hned jsem si řekl, že to bylo moc osobní na to, abych to vyfotil, a místo toho jsem vzal kus do ruky. Dlouho jsem na něj zíral a pak jsem ho dal do pusy. Ochutnal jsem ho, rozkousal, spolkl jsem ho a začal jsem nekontrolovaně brečet. Byly to slzy štěstí, frustrace i vzteku,“ zněla jeho reakce v rozhovoru…

Na otázku, zda se pozvracel, odpověděl: „Ne, po pár minutách pláče mi to začalo připadat přirozené a už mi to ani nepřišlo jako lidské maso. A tak jsem tu kost dál vařil a seškrabával maso. Vytáhl jsem nějaké chilli a česnek a na pánvi jsem ho usmažil. Osolil jsem ho, opepřil a otevřel jsem si flašku vína.“

Nám to asi stačilo. Co vám?

Na závěr vám ale ještě nemůžeme odepřít vyhlídky, které si kontroverzní Alexander slibuje po své smrti. „Až umřu, tak nechci být spálený. Chci, aby mě svlékli z kůže, tu pak nasolili a natáhli jako velké plátno. Moje maso napustí speciálním silikonem, což mě přemění v sochu. V jedné ruce budu držet kyčelní kost a nechám si otevřené kalhoty, aby byla vidět titanová kyčel. To bude moje poslední dílo,“ zní jeho memento mori.

Tak my mu teda přejeme hodně štěstí…

Související články

Další články