Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Jen pár balíčků rýže a omezený počet konzerv na hlavu! Praha kvůli koronaviru řeší omezení jídla

opatření
Praha už začíná přemýšlet nad tím, jaká opatření, co se týká nákupu potravin, by zavedla v případě, kdyby se u nás prokázala nákaza koronavirem. Náměstek Petr Hlubuček serveru Aktuálně.cz přiznal, že by město rádo předešlo situaci, která momentálně nastala v jiných evropských metropolích. Například v Miláně byly prázdné regály v obchodech během několika hodin.

Opatření by se měla týkat především omezení množství potravin na jednoho zákazníka. Svaz obchodu s městem spolupracuje a kdyby došlo na nejhorší, omezení by obchody podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy, zavedly.

Omezení množství potravin

„Pan náměstek se ptal, co by obchody mohly udělat ve chvíli, kdy by Praha zavedla nějaká mimořádná opatření, aby zamezily tomu, co se stalo v Miláně, kde byly během pár hodin prázdné regály,“ uvedl Prouza.

Město chce šílené panice zamezit, a tak se už teď některé obchody zásobují dopředu. „Obchody se na takovou situaci připravují zejména tím, že maximalizují zásoby ve skladu, aby měly zboží co nejvíc, kdyby ale docházelo k masivnímu vykupování a panice, kdy by lidé třeba kupovali padesát kilo mouky, mohlo by určitě dojít k omezení počtu balení na jeden nákup,“ uvedl dále Prouza.

Náměstek Hlubček uvedl, že se panika zřejmě nespustí prvním potvrzeným nakaženým, nýbrž tím, až nebudou mít lidé co kupovat. Zároveň uvedl, že město nemůže obchodům nic přikazovat. Omezení množství potravin by bylo jenom doporučením.

Na výsledky mladíka, který se vrátil z italských hor a byl vyšetřen v brněnské nemocnici s horečkou, se zatím čeká. Mladý muž je momentálně v domácí karanténě. Kdyby se u něho koronavirus potvrdil, jednalo by se o prvního nakaženého u nás.

Související články

Další články