Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Jelen se na Šumavě zamiloval do lidí, teď ho za to čeká smrt! Češi se hromadně bouří!

Jelen zabil slovenského důchodce. Vina padá na hlavu majitele obory.
Zdroj: Profimedia
Šumavskému národnímu parku nuda nehrozí ani v zimních měsících. V tamějším návštěvnickém centru na Kvildě ve středu jelen napadl a zranil turistu. Vedení parku se rozhodlo ho utratit. Vůdce stáda považuje za nebezpečného, protože na člověka neútočil poprvé. Návštěvníci parku chtějí život jelena ušetřit!

Mnozí lidé si to neuvědomují, ale jelen je ohromné zvíře. Často se chová nevyzpytatelně a představuje velké riziko. O tom se na vlastní kůži přesvědčil turista v šumavském národním parku, kterého tam jelen ve středu zranil.

Vedení parku se proto rozhodlo jelena zastřelit, aby už nebyl hrozbou pro další návštěvniky. Jenomže na Kvildě se vzedmula vlna odporu. Vznikla petice s názvem Nechte jelena z Kvildy žít. Jde o hodiny!, pod kterou se do dnešního odpoledne objevilo už přes 15 tisíc podpisů podpisů.

Šumavský park se tak nakonec uvolil na trestu smrti pro jelena netrvat. Sice je stále ve hře, ale až na posledním místě. Co jiného může zvíře potkat? "Například umístění jelena do jiného zařízení Správy NP Šumava, jiného subjektu, nebo prodej. Jednou z nich je také usmrcení. S touto variantou správa stále pracuje jako s tou poslední ze všech možných," sdělil serveru denik.cz mluvčí NP Šumava Jan Dvořák.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy