Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Jejich smrt bolí nejen fanoušky, ale i filmaře a producenty: 10 herců, kteří zemřeli během natáčení

Některým hercům se natáčení stalo osudným.
+ Dalších 7 fotografií

Díky nedávné nešťastné události tohle téma opět přišlo na přetřes. Paul Walker (†40) zahynul tragickou smrtí během autonehody a své rodině a fanouškům přidělal smutnou vrásku na čele.

Tu cynickou a starostlivou pak tam, kde se točí peníze – producentům filmu. Zemře-li nějaký herec během natáčení, po prvotním šoku musí zákonitě přijít střízlivé zhodnocení situace a nezbytná otázka: Co teď?

Filmy jsou často vysoce pojištěné, a proto i kdyby se teď produkce Rychle a zběsile rozhodla Paulovu roli přeobsadit a natočit jej znovu, finančně na tom netratí. Zbývají tak víceméně morální rozhodnutí, zda postavu mrtvého herce k jeho úctě ponechat, ač to bude velmi náročné, nebo ji nahradit.

U seriálů to bývá jednodušší, reálná smrt se dá zakomponovat do děje a postava přeobsadit, však on si divák zvykne. Ale když máte roztočenou půlku filmu a najednou vám někdo sděluje strašlivé zprávy, že váš hlavní hrdina je po smrti, nastává problém, ze kterého se ne vždy dá vyjít ke spokojenosti všem.

Jsou ale filmaři, u nichž je úcta na prvním místě. Slavný velikán Oliver Reed zemřel během natáčení Gladiátora ještě v době, kdy toho neměl moc roztočeno. Režisér ale o jeho roli majitele gladiátorské školy velmi stál, postavu Reeda tak dodělal digitálně. Stálo to šílené peníze, ale nikdo ani neuvažoval, že by Oliver Reed (†61) z Gladiátora zmizel. Jindy zase pomůže nápaditý scénář. Heath Ledger (†28) zemřel během natáčení Imaginária Dr. Parnasse, kde je mnoho snových vidění a fantazií. Toto dovolovalo, že jeho postavu dohráli tři jiní herci (Jude Law, Colin Farrell a Johnny Depp), kteří mu tímto vzdali hold a své honoráře věnovali Heathově dceři Mathildě.

Mohlo by vás zajímat

Další články