Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Její obličej se stal ikonou teroru v Sydney: První den v práci byla zajata jako rukojmí

Zdroj: profimedia.cz

Vyděšená tvář studentky vysoké školy Jieun Bae (20) obletěla včera celý svět.

Dívka začala v kavárně pracovat 45 minut před tím, než si ji a dalších šestnáct lidí vzal šílený Man Haron Monis jako rukojmí

Fotografii, na které se vrhá do náruče policisty, viděl každý, kdo sledoval, co se včera dělo v Sydney.

Mladá žena na snímku je Jieun Bae, studentka vysoké školy, která se nedávno vrátila z dovolené v USA. Tu si mohla dovolit díky tomu, že má výborný prospěch a plní veškeré školní povinnosti, proto jí jeden ze studentských programů umožnil vycestovat za stipendium.

Po návratu zpět do Austrálie si našla Jieun brigádu v kavárně, aby si jako studentka přilepšila a finančně ulevila rodičům.

Včera v devět hodin ráno jí začal první pracovní den v Lindt kavárně na Martin Place v australském Sydney. O čtyřicet pět minut později vešel dovnitř Haron Monis, vytáhl brokovnici a vzal si dohromady sedmnáct rukojmích.

Jieun se podařilo z kavárny v pět hodin odpoledne vyběhnout zadním vchodem. Statečná dívka běžela doslova o život a fotografie, na které se vrhá do náruče po zuby ozbrojeného policisty, se stala ikonou celé včerejší tragické události.

Policie vtrhla do budovy o čtvrt na tři ráno, po tom, co se ozvala z kavárny střelba. Dva rukojmí, manažer kavárny Tori Johnson (34) a matka tří dětí Katrina Dawson (38) při zásahu zemřeli.

Man Haron Monis byl policií zastřelen.

Související články

Další články