Francouzský novinář Antoine Leiris přišel během pátečního teroristického útoku v Paříži o manželku. Svou matku ztratil také jejich rok a půl starý syn. Na svém Facebooku se Antoine ovšem rozhodl pro jiný tón a namísto zprávy plné nenávisti vzkazuje teroristům prostřednictvím statusu něco úplně odlišného. V konečném výsledku je ale jeho sdělení daleko silnější než pouhý výkřik zloby.

Tady je jeho status v plném znění: "V pátek jste mi ukradli mimořádného člověka, lásku mého života a matku mého syna, ale nedočkáte se mé nenávisti. Nevím, kdo jste, a ani to vědět nechci, jste pro mě mrtvé duše. Pokud bůh, kvůli kterému jste slepě zabíjeli, nás stvořil k obrazu svému, potom každá kulka v těle mé manželky byla ranou do jeho srdce.

Takže ne, neudělám vám to potěšení, že vás budu nenávidět. Kdybych reagoval zlobou a vztekem, poddal bych se stejné nevědomosti, která z vás udělala to, co jste. Svým činem jste chtěli dosáhnout toho, že budu vystrašený, podezřívavě se budu dívat na své spoluobčany a budu obětovat svou svobodu za bezpečí. Nepodařilo se vám to. Hráč stále hraje.

Viděl jsem ji dnes ráno. Konečně, po tolika nocích a dnech čekání. Když večer odcházela, byla stejně krásná jako tehdy, když jsem se do ní před více jak dvanácti lety bezhlavě zamiloval. Samozřejmě, že jsem otřesený zármutkem, tohle malé vítězství vám připouštím, ale to pomine. Vím, že ona s námi bude každý den a nakonec se všichni shledáme v nebi, s dušemi svobodnými, které vy nikdy nebudete mít.

Já a můj syn budeme silnější než všechny armády světa. Nehodlám na vás plýtvat už žádným dalším časem, protože se k němu teď musím vrátit, právě se probudil. Je mu teprve sedmnáct měsíců, dá si teď svačinu, stejně jako jakýkoliv jiný den, pak si spolu jako vždycky půjdeme hrát a celý další život tohohle malého kluka bude šťastný a svobodný. Protože ani jeho nenávisti se nikdy nedočkáte."

Sdílejte poselství jeho vzkazu dál.