Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Jeff Bezos daroval 10 miliard dolarů: Nejbohatší muž světa zachraňuje planetu

Zdroj: profimedia
filnatrop
Nejbohatší člověk planety, zakladatel Amazonu Jeff Bezos (56) přispěje deseti miliardami dolarů na boj s klimatickými změnami. V přepočtu je to zhruba 229 miliard korun. Založil vlastní ekologický fond s názvem Bezos Earth Fund, kam peníze vložil.

Zakladatel společnosti Amazon a majitel listu Washington Post v pondělí oznámil, že daroval 10 miliard dolarů, tedy 229 miliard korun na ochranu životního prostředí Země. Jeff Bezos byl často kritizován za to, že málo přispívá na dobročinné účely. Jeho štědrý dar ho ovšem ihned postavil do pozice jednoho z největších dárců na boj s klimatickými změnami.

Bezos se novinkou pochlubil na sociální síti, kde ho sleduje 1,4 milionu lidí. „S nadšením dnes oznamuji, že spouštím Bezos Earth Fund,“ napsal Jeff. „Klimatická změna je největší hrozbou pro naši planetu. Můžeme Zemi zachránit. Bude ale třeba kolektivní akce velkých firem, malých firem, národních států, globálních organizací a jednotlivců,“ vysvětlovat multimiliardář.

Jeff, který byl magazínem Forbes vyhlášen za nejbohatšího člověka planety, vložil do nově spuštěného fondu ohromnou sumu. O peníze z Bezos Earth Fund budou moci od letošního léta žádat aktivisté, vědci a nevládní organizace, které se snaží ochránit přirozený svět.

Související články

Další články