Když měla žena žízeň a šla se napít do ledničky, jen tak tak stihla uskočit. Uviděla totiž hada, který byl ve vysokém stupni těhotenství. Vysoce jedovatý had Pakobra východní pod ledničku zanedlouho nakladl 15 vajec. Žena nevěřila svým očím. Proč nakladl had tolik vajec zrovna pod její ledničku?

Dostala obrovský strach a okamžitě z kuchyně utekla. A udělala dobře. Had je totiž tak jedovatý, že by ji mohl jistojistě zabít. Odborník na odchyt hadů Rolly Burrell od Snake Catcher Adelaide hned přijel hada odchytit: „Měla velké štěstí, že hada uviděla hned. Kdyby se šla napít a z kuchyně pak odešla, mohla mít ty malé hady potom všude,“ řekl Burrell.

Podle Burrella bylo hada jednoduché chytit. Prostě jen oddělal lednici a popadl ho. „Dělám to už 40 let a vím, jak na to. Když chytáte 300 hadů měsíčně, už je to trochu nuda,“ řekl.

Had se nyní zotavuje, z kladení vajec je vyčerpaný. Dostal pár myší a vodu a potřebuje nabrat novou sílu, než bude zase vypuštěn. Tento vysoce jedovatý had je zodpovědný za většinu úmrtí uštknutím v Austrálii. Obvykle se jedná o zhruba dva případy za rok.