Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Počasí Jana Paurová Bohumín

Nejnovější kauzy

JEDNOU. Nový klip Vladimíra Mišíka má premiéru

Píseň JEDNOU je zhudebněnou básní Václava Hraběte. Jmenuje se podle ní celé album, které vzniklo s kapelou Blue Shadows producenta Petra Ostrouchova, tedy bez Mišíkovy domovské kapely ETC.

“Jde v písni o lásku nebo o smrt? Senzační je, že si můžete vybrat. Já už se ale jako stárnoucí muž přikláním k druhé variantě,” říká otevřeně Vladimír Mišík. Mluví o novém singlu JEDNOU, jehož premiéra společně s klipem se odehraje dnes v pražském JazzDocku.

Na natáčení se podílela osvědčená jména – kameraman Vladimír Smutný (držitel sedmi Českých lvů) a střihač Pavel Hrdlička (Český lev za film Hořící keř). Scénáře a režie se ujala mladá autorská dvojice Maja Hamplová (28) a Matěj Chlupáček (25), která spolu pracuje už pět let.

“Na koncerty Vladimíra Mišíka mě brával táta, miluju tu hudbu od malinka,” říká Maja Hamplová, filmová a castingová režisérka i producentka. Klip se odehrává v Praze na Letné a podle autorky scénáře to byla jasná volba: “Je to prostředí, kde Vláďa strávil celý život a kde se cítí dobře.”

Album JEDNOU TĚ POTKÁM vychází ve formě CD, LP a digitálně na labelu 100PROmotion v pátek 20.9.2019 (resp. 4.10.2019 pro LP) v distribuci společnosti Supraphon.

Křest alba se koná 24. 11. 2019 v pražském Divadle Archa.

Natáčení klipu si tvůrci pochvalují. Popisují ho jako skvělé spojení lidí, které práce bavila. “Byla to srdcovka a skrze Vláďovu něhu se podařilo dostat do klipu něco dobrého,” je přesvědčena Maja Hamplová. S úsměvem dodává, že natáčení na Letné s chutí prokládali plzeňským pivem.

Mišík poprvé uviděl klip nedávno na dovolené v Itálii. “Zjistil jsem, jak je pro mě smutnej. Mám neuropatii dolních končetin a když jsem se viděl pochodovat ulicema, překvapilo mě, že jsem starej chlap,” říká zamyšleně, ale bez stopy patosu. “Víte, já se moc nesleduju, maximálně při holení,” podotýká s úsměvem.

Související články

Další články