Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Jedna z největších demonstrací: Více jak 25 tisíc Čechů protestovalo proti Benešové

+ Dalších 10 fotografií
Demonstrace
V pondělí probíhali jedny z největších demonstrací v České republice. Praha byla plná protestantů proti ministryni spravedlnosti Marii Benešové (ANO). Do demonstrace se zapojila i jiná města.

Zhruba 20 tisíc lidí se podle ČTK sešlo pondělní podvečer na Staroměstském náměstí v Praze. Protestující lidé chtějí, aby premiér Andrej Babiš (64) (64) odvolal z funkce ministryni Marii Benešovou, protože mají obavy ze změn na nejvyšším státním zastupitelství.

Demonstraci organizuje opět skupina Milion chvilek pro demokracii. Když důvod, proč demonstrují, nevyjde, plánují příští týden mnohem větší protest na Václavském náměstí.

Protesty probíhali i v jiných městech, než jen v Praze. Například v Brně na Dominikánském náměstí se podle odhadů sešly zhruba 4 tisíce lidí. V Plzni tisícovka, v Liberci i Hradci Králové to bylo kolem stovky protestantů. Demonstrovalo se ale i v Ostravě.

Podle předsedy spolku Mikuláše Mináře se dnes demonstrovalo ve 130 městech. Kolem osmé hodiny večer byla demonstrace za doprovodu české hymny ukončena. Podívejte se do fotogalerie, jak byla demonstrace velká.

Mohlo by vás zajímat

Další články