Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Jedete na dovolenou se svým chlupáčem? 6 věcí, na které před cestou nezapomenout

+ Další 2 fotografie
Plánujete společnou dovolenou se svým čtyřnohým miláčkem? Váš pes je prostě součástí rodiny, je proto pochopitelné, že byste s ním chtěli strávit i ty nejpříjemnější dny v roce a užít si společnou dovolenou. Jak se však připravit, aby vše proběhlo v pořádku?

Dnes už se psem cestuje mnoho lidí a mít ho s sebou na dovolené přináší mnohem více zábavy, než bychom možná očekávali. A má to i další výhody. Pokud budete se svým psem cestovat, nemusíte se také obávat, jak se mu daří ve psím hotelu nebo u kamarádky. Se svým chlupáčem budete neustále!

Na zvládnutí společného cestování se však musíte dobře připravit. Běžné dopravní prostředky nejsou navrženy na cestování se psem a možná budete potřebovat i speciální vybavení. Na co všechno nezapomenout? Máme pro vás několik bodů, které nesmíte rozhodně vynechat!

1) Pas Co rozhodně musíte mít, je pas! Pas pro vašeho psa vám vystaví veterinární lékař. Při cestování slouží pas i k prokázání povinných vakcinací, případně výsledků lékařských vyšetření. Majitelem pasu může být nejen váš pes, ale i kočička a další zvířátka.

2) Přepravka do auta Se psem lze cestovat různým způsobem. Mnoho chovatelů však považuje právě cestování autem za nejméně omezující. Nesmíte však zapomenout na řádnou přepravku. V některých zemích by vám mohli totiž dát pěknou pokutu, a to byste určitě při dovolené nechtěli.

3) Oblíbené věci Nezapomeňte určitě ani na oblíbené hračky a další věci vašeho čtyřnohého miláčka.

4) Když se vám zaběhne Zvažte koupi GPS pro vašeho miláčka. Člověk nikdy neví a pes je prostě jen pes. GPS lokátor bývá připojen do speciálního obojku a pomocí aplikace v mobilu jej lze vystopovat v případě, že se vám ztratil z dohledu.

5) Utěrka nebo vlhčené ubrousky Pokud budete s vaším psíkem cestovat v autě, připravte se na to, že chlupy budete mít prostě všude. Váš mazlík bude pravděpodobně během cesty více ve stresu, takže bude více pouštět svou srst. K tomu vám pak pomohou vlhčené ubrousky, kterými stáhnete alespoň něco ze sedačky a dalších částí auta.

6) Procházka Co hlavně nesmíte opomenout, je dlouhá procházka před odjezdem. Vašeho psa tím unavíte, takže se mu bude i lépe spát při cestě za dobrodružstvím a hlavně vám hned při první zatáčce nepočůrá auto. Na tento bod obzvlášť nezapomeňte!

Mohlo by vás zajímat

Další články