Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Jeden z nejbohatších Čechů se zastřelil: František Štěpánek nezvládl upadající byznys

Zdroj: profimedia
Sebevražda
Jeden z nejbohatších Čechů a král těžařského byznysu František Štěpánek dobrovolně ukončil svůj život. Důvodem, proč se tak rozhodl učinit, byly zřejmě špatné vyhlídky pro jeho firmu a také tam sehrály roli jeho zdravotní obtíže.

František Štěpánek se podle informací magazínu Forbes, která jim byla potvrzena od několika lidí z byznysu, zastřelil. Byl významnou osobou v těžařské skupině Sokolovská uhelná. Řadil se mezi nejbohatší Čechy, s majetkem 7 miliard se umisťoval na 32. místě.

Štěpánek se údajně zastřelil vlastní zbraní mimo domov. Už delší dobu ho trápily deprese, které byly vyvolány špatnými vyhlídkami s jeho uhelným byznysem a také ho doprovázely zdravotní potíže. To všechno bylo zřejmě spouštěčem, proč se rozhodl ukončit vlastní život. "Jeho psychické problémy trvaly zhruba rok a půl nejvíce souvisely s byznysem," řekl jeden obchodník z jeho okolí. "Trápily ho obtíže firmy, kterou dlouhá léta vedl a budoval a zřejmě také trpěl depresemi," uvedl další.

Upadající byznys

Rok 2018 nebyl pro Štěpánka zrovna jednoduchý. Jeho firmě Sokolovská uhelná klesl zisk na nejhorší úroveň v historii. Roční zisk dosáhl pouhých 252 milionů, zatímco obvyklé výdělky byly pro firmu přes 6,5 miliardy korun.

Minulý podzim firma oznámila, že během následujícího roku budou muset začít propouštět zaměstnance, kvůli postupnému útlumu těžby. Ve firmě je aktuálně kolem 4 tisíc pracovníků z toho by 700 mělo letos firmu opustit.

Související články

Další články