Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jeden z nejbohatších Čechů má problém. Nemůže nakládat se svými domy

Antonín Koláček a Miloš Zeman.
Zdroj: kniha Jak se těží miliardy?
Miliardář Antonín Koláček je jedním z nejbohatších Čechů. Své peníze vydělal na uhlí v Mostecké uhelné. Jenže aktuálně je kvůli této kauze vyšetřován a reálně mu hrozí několik let vězení.

Samotný Koláček už ale vrcholový byznys opustil. Věnuje se budhismu. A to tak, že velmi. Jeho snem bylo za téměř miliardu korun vybudovat v centru Prahy budhistické lázně. Pro tento účel nejprve koupil dva paláce v centru Prahy – v Rytířské ulici.

Jenže jakmile se začalo vyšetřovat, že ke svým penězům možná Koláček nepřišel úplně čestně, tak mu státní zastupitelství oba domy v centru Prahy zablokovalo plombou – Koláček tak nemůže s nemovitostmi disponovat – například je někomu prodat. Ale jak se zdá, tak to bývalého uhlobarona příliš netrápí. Hned vedle svých dvou zaplombovaných domů si totiž pořídil ještě třetí – Dům U modré růže. Ten si koupil od jiného tuzemského miliardáře Jiřího Šímáněho.

Cena se podle expert pohybovala až ve stovkách milionů korun. Jenže, jak upozornil server Info.cz, na tomto domu zatím žádná plomba od státního zastupitelství není. Kdyby se tak například rozhodl Koláček utéct do zahraničí, tak si tuto nemovitost může v klidu prodat a za utržené peníze si užít luxusní exil.

Související články

Další články