Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Výměna manželek StarDance 2019

Nejnovější kauzy

Jean-Paul Belmondo (86) je v slzách: Do hereckého nebe mu odešel filmový parťák

+ Další 3 fotografie
Smrt
Oblíbený francouzský herec Jean-Paul Belmondo (86) si nyní musí nyní procházet velkým smutkem. Do hereckého nebe mu odešel blízký přítel a kolega Charles Gérard. Zemřel ve věku 96 let.

Charles Gérard byl francouzský herec, který má za sebou nespočet filmů. Často se objevoval po boku herce Jeana-Paula Belmonda, se kterým byl jak kolega, tak i blízký přítel. Ve filmu Zvíře z roku 1977 utvořili nezapomenutelnou dvojici a divákům se tak vryli do paměti. O smrti herce informoval portál nauch.ch. Zemřel ve během čtvrtečního dne v Paříži, dožil se neuvěřitelných šestadevadesá­ti let.

Gérard byl arménského původu a narodil se roku 1926. K herectví se dostal už ve druhé polovině čtyřicátých let jako komparzista. Na vrchol se dostal především díky režiséru Claudeovi Lelouchovi, který si ho velmi oblíbil a často ho obsazoval do svých filmů. Čeští diváci si ho však spíše vybaví ve spojení s hvězdou Jeana-Paula Belmonda, se kterým tvořil nerozlučnou dvojku. Jejich vzájemná přátelská symbióza, která začala už na počátku 50. let, se promítla i na filmová plátna. Během natáčení byli sehraní a výsledek pak vždy stál za to.

Poprvé si spolu zahráli v komedii Nenapravitelný v roce 1975. Mezi jejich další společné snímky patří Policajt nebo rošťák nebo komedie Kašpárek.

Mohlo by vás zajímat

Další články