Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jean-Claude Van Damme má 60: Dřív by si o něj neopřely kolo, později střídal ženy jako ponožky

Jean-Claude Van Damme má 60: Dřív by si o něj neopřely kolo, později střídal ženy jako ponožky
Zdroj: Profimedia.cz, koláž: eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
NAROZENINY
Akční hrdina Jean-Claude Van Damme slaví šedesátiny. A pořád vypadá zatraceně dobře. Oblíbený herec byl sice v dětství hubený jako lunt a na atraktivitě mu nepřidávaly ani silné dioptrické brýle, takže o budoucnosti herce v té době mohl uvažovat jen v těch nejdivočejších snech, začal však navštěvovat karate a to byla trefa do černého. Silák Van Damme si vybojoval své místo taky ve světě filmu a po jeho boku stály i čtyři manželky.

Jean-Claude Camille François van Varenberg, jak se Jean-Claude Van Damme jmenoval, se narodil v Belgii rodičům, kteří s herectvím neměli nic společného. Malý Jean-Claude od svých vrstevníků nijak nevybočoval a působil spíše neviditelně. Nosil navíc silné dioptrické brýle. Proto u dívek moc úspěchů neměl, což se ale časem radikálně změnilo. „Někdy si říkám, jak jsem to udělal, když uvážím, že se na mě ve škole nikdy žádná dívka nepodívala, protože bez brýlí jsem před sebou neviděl strom,“ prohlásil jednou. V deseti letech se přihlásil na karate a udělal velmi dobře. Jean-Claude se totiž v bojovém umění našel a v osmnácti letech už si domů přinesl černý pás.

Karatista Jean-Claude Van Damme

Taky ještě zamakal na své postavě, začal zvedat těžká závaží a v kulturistice získal titul Mr. Belgium. Jean-Claude byl však velmi všestranný a k překvapení všech se vrhl na studium baletu, kterému se věnoval dlouhých pět let a mluvil o něm jako o jednom z nejtěžších sportů.

Jeho pozornost upoutalo také taekwondo a thajský box. Dokonce se dostal až do finále amerického šampionátu v karate, v bitvě o titul ale prohrál. O dva měsíce později ale vyzval stejného protivníka znovu a tentokrát ho porazil během dvou minut.

Jean-Claude Van Damme na sobě maká celý svůj život. Posilování a tréninku se věnuje i ve svých šedesáti letech. „Moje tělo vypadá, jako by mi bylo 30 let, ale můj obličej ukazuje, že mi už není padesát. Bohužel už nemohu chodit po ulici s holým hrudníkem,“ citoval jej portál story.hr.

Filmové začátky Jean-Clauda Van Damma

Na herectví se začal soustředit okolo svých dvaceti let. Zahrál si ve francouzském filmu Rue Barbara a pak se zkoušel prosadit jako herec a model v Hongkongu. Tam ale neuspěl, a tak zkusil štěstí v Americe. Van Damme však uměl jen francouzsky a vlámsky, takže ho čekal kurz angličtiny. Jak později sám řekl, tak se mu jazyk nejlépe učil podle kresleného seriálu, na který se díval v angličtině.

Van Damme pracoval taky jako číšník, rozvozce pizzy či řidič limuzíny, takže nejvíc času trávil v autě. Později našel uplatnění jako vyhazovač v barech a taky se začal objevovat v malých rolích či v komparzech filmů.

Jean-Claude Van Damme v Krvavém sportu

Hvězda Jean-Claude Van Damma se rozzářila díky filmu Krvavý sport a své herecké nadání poté potvrdil i ve snímku Kickboxer. Pak přišel Dvojitý zásah a legendární Univerzální voják - tyto filmy už spadaly do kategorií s tržbami nad sto milionů dolarů.

„To, co z akčního filmu dělá hvězdu, je režisér a střih filmu. Můžeme se nechat zmást tím, že talent herce je zásadní, ale takový film většinou těží z dobrého střihu,“ řekl a dodal: „Nemám problém pracovat 20 hodin denně. Příležitost natočit film považuji za požehnání, radost i privilegium.“

Jean-Claude Van Damme a čtyři manželky

Zajímavý je i jeho osobní život. Van Damme byl pětkrát ženatý se čtyřmi různými ženami. Poprvé se oženil v roce 1980 s Mariou Rodríguez, jejich manželství však po čtyřech letech zkrachovalo. O rok později si vzal Cynthiu Derderian, se kterou se ale po dvou letech rozvedl. Pak si vzal svou současnou manželku Gladys Portugues, s níž byl pět let, pak se rozvedli a za sedm let se s ní znovu oženil. Mezitím stihl ještě jedno manželství s Darcy Lapier, se kterou má syna Nicholase. Další dvě děti má se svou současnou ženou.

Konkurent Arnolda Schwarzeneggera či Sylvestera Stalloneho má svůj život opravdu pestrý. Uvidíme, jestli ho v jeho životě potká ještě nějaká role, kterou svým fanouškům opět vytře zrak.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy